Bezpieczne opalanie

0
218

Chyba wszyscy lubimy się opalać. Jest to doskonały i najprostszy sposób na skorzystanie z dobrodziejstw lata. Warto jednak pamiętać o tym, że niekontrolowane i nieprzemyślane opalanie się może z przyjemności przerodzić się w niebezpieczeństwo.

Zasady bezpiecznego opalania

Po pierwsze stosuj tylko i wyłącznie te kosmetyki i kremy z filtrem UV, które dopasowane są do typu Twojej skóry. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z preparatów przeterminowanych.

Po drugie opalaj się w bezpiecznych warunkach. Gdy słońce grzeje wyjątkowo mocno, odpuść sobie opalanie. Generalnie powinieneś także zrezygnować z niego w godzinach od 12:00 do 15:00, gdyż promieniowanie słoneczne jest wówczas najbardziej szkodliwe

Po trzecie pamiętaj o zabezpieczeniu głowy. Opalenizną na głowie nie zrobisz na nikim wrażenia, a nie zabezpieczając się możesz nabawić się szeregu dolegliwości, przede wszystkim – udaru cieplnego.

Po czwarte dobrze się nawilżaj. Pij dużo wody – w żaden sposób nie przeszkodzi to w pozyskaniu opalenizny, a jest ona konieczna, by Twój organizm funkcjonował prawidłowo.

Po piąte uważaj na to, co jesz i pijesz bezpośrednio przed opalaniem. Niektóre produkty mogą bowiem powodować negatywne działanie kremu czy kosmetyków na opalanie. Przede wszystkim odpuść sobie herbaty ziołowe, w szczególności melisę i dziurawca.

Po szóste przed rozpoczęciem opalania skonsultuj się z dermatologiem, a po jego zakończeniu stosuj preparaty zawierające witaminy A i E, a także wyciągi z aloesu. Pomogą one zregenerować skórę.