Jakie atrakcje czekają na nas w Katowicach?

0
40

 

Jakie atrakcje czekają na nas w Katowicach?

Katowice to miasto, które oferuje więcej niż można się tego spodziewać. Pierwszą z atrakcji jest kopalnia GUIDO. Kopalnia ta nie funkcjonuje już od przeszło 10 lat, jednakże w 2007 roku zapadła decyzja, aby otworzyć ją dla turystów. Górnicy cały czas tam pracują, jednakże nie wydobywają już dłużej węgla, tylko oprowadzają odwiedzających. Wizyta w kopalni trwa kilka godzin w trakcie których można lepiej poznać wykonywany przez górników zawód. Dowiadujemy się, że jest to ciężka i jednocześnie interesująca praca, która miejscami grozi niebezpieczeństwem. W kopalni występuje wiele efektów dźwiękowych oraz multimedialnych rozwiązań, dzięki czemu wizyta jest niezwykle ciekawa. Można obserwować pracę wybranych maszyn, co dodatkowo pogłębia wrażenia. Warto jeszcze dodać , że 320 metrów pod ziemią otwarto pub, który serwuje fantastyczne zimne piwo.

Muzeum Śląskie

W dalszej kolejności warto skierować kroki do muzeum Śląskiego. Za największą atrakcję uznaje się wystawę zatytułowaną „Światło historii”. W tym miejscu można znaleźć naprawdę wiele interaktywnych rozwiązań, powstały również instalacje zapierające dech w piersiach. Warto też wspomnieć o rekonstrukcjach pomieszczeń w których zadbano o każdy szczegół. Atrakcje pogłębia światło oraz dźwięk. Prezentowane miejsce to kolebka historii, którą przekazuje się w ciekawy oraz niezwykły sposób. Każdy kto się uda do tego muzeum zapamięta to do końca życia.

Pozostałe atrakcje

To właśnie w Katowicach raz w roku odbywa się festiwal Tauron Nowa Muzyka. Festiwal ten od niepamiętnych czasów cieszy się popularnością wśród osób w każdym wieku. Przeważają tutaj futurystyczne dźwięki, a centrum zabawy zlokalizowane jest w Centrum Kongresowym. Wiele osób przyjeżdża do Katowic właśnie z tego powodu i zostaje na kilka dni, aby pozwiedzać pozostałe atrakcje.

W dalszej kolejności warto wspomnieć o Dolinie Trzech Stawów. Czasem trudno jest się nadziwić, że w środku miasta znajduje się oaza spokoju oraz laguny. Z takich atrakcji słynie przede wszystkim Australia, jednakże można je znaleźć również w Katowicach. To miejsce, gdzie można poszaleć. Dla odwiedzających powstały ścieżki rowerowe, interesujące tereny przeznaczone do biegania i grania w siatkówkę. Oprócz tego można skorzystać z rowerów miejskich i plaży. W trakcie Tauron Nowa Muzyka w tym miejscu można przenocować na polach namiotowych, wykąpać się oraz zjeść coś dobrego.

W Katowicach istnieje wiele budynków oraz kamienic, które istnieją już od wielu setek lat. Nikiszowiec jest jednym z nich. Mowa o 100-letniej dzielnicy, która powstała przy pomocy czerwonej cegły. Ma w sobie coś angielskiego i jest po prostu urocza. W dawnych czasach kamienica stanowiła miejsce zamieszkania górników. Niedaleko znajdują się sklepy, kościół oraz inne lokale. Tutaj warto również wypić kubek aromatycznej kawy w Cafe Byfyj. Miejsce jest urocze i nieoczekiwanie romantyczne, a do tego umożliwia przeniesienie się w czasie o wiele lat.