Kłodzko i jego okolice

0
202

Kłodzko to stosunkowo niewielkie miasto na prawach powiatu, liczące sobie niespełna 30 tysięcy mieszkańców. Z racji swojego położenia i nie tylko miasto i jego okolice skrywają prawdziwą moc wartych zwiedzenia atrakcji turystycznych. Oto cztery z nich.

Błędne Skały i Szczeliniec Wielki

Karłów to niewielka wioska leżąca w odległości ok. 30 kilometrów od Kłodzka, stanowiąca świetną bazę wylotową do obu z wyżej wymienionych punktów turystycznych. Błędne Skały to jedyny w swoim rodzaju skalny labirynt, na trasie którego odnajdziemy wiele ciekawych formacji skalnych. Natomiast Szczeliniec Wielki to góra należąca do Korony Szczytów Polskich i najwyższy szczyt Gór Stołowych, na którego wierzchołku znajduje się wspaniała platforma widokowa.

Park Miniatur MINI EUROLAND

Znajdujący się przy wyjeździe z Kłodzka w stronę Radkowa i Nowej Rudy park miniatur to doskonałe miejsce na spędzenie dnia w towarzystwie całej rodziny. Odkryjemy tu wiele sporych rozmiarów, realistycznie odwzorowanych replik najsłynniejszych budynków na starym kontynencie, a także poznamy wiele ciekawostek historycznych.

Twierdza Kłodzka

Choć galerię handlową o tej samej nazwie również warto odwiedzić, mówimy teraz o świetnie zachowanym XVII-wiecznym systemie obronnym miasta. Zwiedzenie jej zapewni nam pokaźną dawkę wiedzy historycznej i adrenaliny, a także niesamowitą panoramę na Kłodzko, jedno z najpiękniejszych miast dolnego śląska. Na terenie Twierdzy funkcjonuje ścieżka historyczna i punkt widokowy.

Polanica Zdrój

Polanica Zdrój słusznie uchodzi za jedno z najpiękniejszych w naszym kraju miasteczek zdrojowych. Do dyspozycji kuracjuszy oddano kilka rodzajów wody leczniczej, zarówno zimnej, jak i podgrzewanej. Prawdziwą atrakcją miasteczka jest jednak sporych rozmiarów park zdrojowy pełny pomników przyrody i fascynujących rzeźb, a także przylegający do niego deptak miejski na starówce.