Najpiękniejsze zabytki krakowskie

0
66

Kraków jest dość powszechnie uważany za najpiękniejszą z polskich metropolii. Błądząc jego uliczkami nietrudno jest przekonać się, dlaczego.

Kościół Mariacki

Jest to najsłynniejszy z krakowskich kościołów, być może również najsłynniejszy w Polsce. Wraz z pobliskim placem Mariackim tworzą niezwykły klimat, którego każdy turysta odwiedzający Kraków po prostu musi doświadczyć. W środku znajduje się słynny ołtarz Wita Stwosza, a także wiele innych zabytków.

Wawel

Zamek Wawel, dawna świątynia królów polskich, to najprawdopodobniej najsłynniejsza budowla tego typu w naszym kraju. Gorąco zachęcamy do zwiedzania razem z przewodnikiem, ponieważ pozwoli on w lepszy sposób poznać historię zgromadzonych w zamku eksponatów, a także przeszłość samego zamku. Jest to miejsce nierozerwalnie związane z Krakowem i choćby z tego powodu warto je odwiedzić.

Kazimierz

Dawna żydowska dzielnica, obecnie jedna z architektonicznych perełek miasta. Znajdziemy tu ogrom zabytków – przede wszystkim warto oddać hołd historii tej części miasta i odwiedzić dwie znajdujące się tu synagogi. Atrakcji turystycznych jest tu na tyle dużo, że bez problemu znajdziemy coś dla siebie po prostu spacerując uliczkami Kazimierza, do czego zresztą serdecznie zachęcamy.

Podziemny Rynek

Znajdujące się pod krakowskim rynkiem podziemia zostały wykorzystane przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa do stworzenia jedynej w swoim rodzaju atrakcji turystycznej. Zajmujący ponad 6 tys. kilometrów kwadratowych oddział muzeum mieści wiele eksponatów związanych z miastem, jednak największą zaletą tego miejsca jest jego specyficzny i niecodzienny klimat.

Stare Miasto

Krakowska starówka to niezwykłe miejsce z wielu powodów. Przechadzając się jej uliczkami trudno nie poczuć specyficznej, „elektrycznej” atmosfery tego miejsca. Przede wszystkim jednak znajdziemy tu całą moc zabytków i atrakcji turystycznych, a jeśli nawet nie będziemy mieli nastroju na klasyczne zwiedzanie, do naszej dyspozycji mamy dziesiątki pobocznych uliczek, w których klimacie warto się zatopić.