Wrocław i jego najważniejsze punkty

0
178

 

Wrocław i jego najważniejsze punkty

Wrocław to miasto, które każdego roku odwiedzają tysiące turystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Wiąże się to z szeregiem atrakcji, które dostarczają wielu wrażeń dla odwiedzających w każdym wieku. Absolutnym numerem jeden jest wrocławski rynek. W trakcie spaceru po nim można nacieszyć oczy ciekawymi obiektami architektonicznymi oraz niepowtarzalnymi nieruchomościami. Rynek zajmuje cztery hektary, stąd można tam się udać na niejeden spacer. To właśnie tutaj znajduje się nowy ratusz oraz stary ratusz. Postawiono tam fontannę, która zachwyca każdego. O każdej porze dnia i nocy można spotkać pod nią tłumy osób robiących zdjęcia. Warto też wspomnieć o wspaniałych kamienicach, wśród których na największą uwagę zasługują pod Gryfami, czy pod Złotym Dzbanem. Nie można przejść obojętnie obok kawiarni i restauracji, które oferują klasyczne dania kuchni dolnośląskiej.

Zoo – nie tylko dla dzieci

W Zoo znajdującym się we Wrocławiu można podziwiać zwierzęta z różnych kontynentów. W tym miejscu powstało też Afrykanarium, które jak sama nazwa wskazuje zamieszkują dzikie zwierzęta pochodzące z Afryki. Wrocławskiego zoo istnieje już od 1865 roku. To właśnie tutaj można podziwiać również zwierzęta zagrożone wyginięciem, dlatego miejsce to zapewnia dobrą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to potężny obiekt, który ma aż 30 hektarów. Na takim obszarze znajduje się przeszło 10 tysięcy zwierząt.

Panorama Racławicka i Park Szczytnicki

Kolejne miejsce, którego nie można pominąć we Wrocławiu to Panorama Racławicka. To właśnie tutaj mieści się niezwykle ważne dzieło malarskie. W trakcie jego wykonania zadbano o każdy szczegół, co dokładnie widać w trakcie odwiedzin. Panorama zawarła w sobie kilka najbardziej istotnych wydarzeń wpisujących się w historię Polski.

Kiedy nogi zmęczą się chodzeniem najlepszym miejscem na odpoczynek to Park Szczytnicki. Można tutaj zjeść kanapkę, napić się kawy oraz zrelaksować się przed dalszym zwiedzaniem. Nikt się tutaj nie spieszy, a oprócz tego w niedalekiej odległości znajduje się ogród japoński, który również trzeba odwiedzić. Natura jest tutaj niewinna oraz dziewicza, a ingerencja człowieka nie daje się we znaki.

Ostatnią atrakcją o której wspominamy to Wrocławska Fontanna Multimedialna. Tworzy ją 300 dysz wodnych, 3 dysze ogniowe, 800 punktów świetlnych. Cała fontanna to obszar mniej więcej jednego hektara, jest więc co podziwiać. To miejsce, gdzie podziwia się spektakle multimedialne, które robią jeszcze większe wrażenie, kiedy panują ciemności.