Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Nie tylko znajdują się tu siedziby ważnych firm oraz jeden z najlepszych polskich uniwersytetów, ale też ma ono duże znaczenie historyczne. Nie bez powodu nazywa się je historyczną stolicą Polski, choć w czasach, gdy pełniło ono tę funkcję, tak naprawdę  nie było czegoś takiego jak jedna oficjalna stolica.

Atrakcje turystyczne Krakowa

Co warto zobaczyć w Krakowie? To słynne polskie miasto ma nam do zaoferowania naprawdę wiele. Nic dziwnego, że zjeżdżają się do niego turyści z nie tylko z całego kraju, ale i z poza jego granic. Nie starczyłoby dnia, aby zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w stolicy Małopolski. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Strategicznym miejscem jest oczywiście rynek. To zwykle od niego zaczynamy zwiedzanie, gdyż jest najbardziej charakterystyczny i znajduje się w pobliżu wszystkich innych ważnych punktów. Przy rynku znajdują się sukiennice, gdzie można kupić bardzo dużo ciekawych pamiątek. Ten sam plac mieści w sobie też kościół mariacki, który jest jedną z najbardziej znanych zabytkowych świątyń w Polsce.