Gdy słyszymy takie nazwy jak Gdańsk, Gdynia i Sopot, to nie myślimy po prostu o metropolii. Myślimy o nadmorskim klimacie, który jest unikalny dla północnej części Polski. O ile na południe ciągnie wycieczkowiczów, aby zaznać górskiego powietrza, tak przeciwny biegun może nam zaoferować orzeźwiającą morską bryzę.

Nie za zimno, nie za gorąco

Kochamy Polskę za umiarkowany klimat, który ani nie drażni nas męczącymi upałami, ani też przesadnie nie odmraża nam uszu. Te tendencje możemy dostrzec także nad morzem. Nad Bałtykiem nie grożą nam aż takie poparzenia jak w przypadku wylegiwania się na południu Francji. Nie będziemy też mieli okazji doświadczyć mroźnego surwiwalu, z którego słynie Norwegia. Jest po prostu w sam raz.

Oczywiście jest też wiele czynników, które denerwują wczasowiczów. Na przykład tłumy na plaży albo parawany. Ale taki już urok tego miejsca.

Trójmiasto zaprasza

Kiedy już zatrzymamy się na Pomorzu, warto też zwiedzić jego miejską część. W samym Gdańsku znajduje się cała masa zabytków i uroczych miejsc, ale to nie wszystko. Gdynia i Sopot również przyciągają niezliczone ilości turystów.