Istnieją różne środki transportu, z których możemy korzystać, gdy mamy ochotę na podróż wewnątrz kraju. Należą do nich autokary prywatnych przewoźników takich jak Flixbus czy Noebus. Mają one swoje wady i zalety. Na pewno do zalet zaliczymy niską cenę oraz względnie komfortowe wnętrze.

A może jednak pociąg?

Mimo wszystko wydaje się, że pociąg jest najlepszą opcją. Jedzie on zawsze po szynach, więc nie ma możliwości, że się zgubimy, albo że nagle zmieni trasę. Zwłaszcza, że wybierając pociąg, jedziemy państwowym środkiem transportu i nie jesteśmy zdani na dziwne pomysły prywatnych przewoźników. Jest to więc opcja najbezpieczniejsze, choć oczywiście nie znaczy, że zawsze najwygodniejsza. Problematyczna może być zima, gdy przymrozki sprawiają, że tory lekko zamarzają.

Oczywiście co jakiś czas przeprowadza się modernizację kolei, aby podróż nią była bardziej praktyczna.

Autokarem za granicę?

Przed pojechaniem autokarem za granicę warto się dłużej zastanowić. Czytając recenzje znanych polskich przewoźników, można natrafić na wiele nieprzyjemnych historii. Część z nich dotyczy sytuacji, w których kogoś nie wpuszczono do pojazdu lub nie poinformowano o zmianie przystanku. O ile podczas podróży krajowej nie byłoby to takie straszne, tak zostać na lodzie będąc za granicą nikomu się raczej nie uśmiecha. Lepiej więc skorzystać z pociągu albo samolotu.