Zima zbliża się już nie małymi krokami a wielkimi susami. Niedługo będziemy mogli cieszyć się nią w pełni i docenić wszystkie jej uroki. Zamiast wyjeżdżać i szukać cieplejszego klimatu, lepiej zostać w kraju i przekonać się o tym, jak piękna może być ta pora roku. Ośnieżone tereny są idealną scenerią do robienia zdjęć, a atmosfera świąteczna aż zachęca do przyjemnego lenistwa.

Po co uciekać w tropiki?

Wiele osób uważa, że spędzenie zimy ma sens tylko wtedy, gdy robimy to na jakiejś tropikalnej wyspie albo w innym ciepłym miejscu. Wczasowicze tacy wolą przeczekać zimę niż dostrzec w niej coś pozytywnego. Mają do tego prawo, ale powiedzmy sobie szczerze – bardzo dużo ich omija.

Jeśli spędzamy zimę na Teneryfie albo na południu Włoch, to nie będziemy mieć okazji do wzięcia udziału w typowej zimowej rekreacji. Nie ulepimy bałwana, nie pojeździmy w kuligu, ani nie docenimy w pełni grzanego wina. A więc jak? Może w tym roku zostaniemy w kraju?

Urlop w Zakopanem

Czy jest piękniejsze miejsce do spędzenia zimy niż Zakopane? Miasto to staje się naprawdę magiczne na przełomie grudnia i stycznia. Nie tylko chodzi o bajecznie ozdobione ulice, ale też o górskie powietrze, które przenika całe to miasto. Każdy, kto miał okazję spędzać tam swój zimowy urlop, doskonale wie, jak niepowtarzalny jest to klimat.