W ferie zimowe maluchy mogą odpocząć od szkoły i spędzić czas nie tylko na świeżym powietrzu, ale również korzystając z szeregu atrakcji dostępnych w miastach. Dlatego warto zadbać o to, aby nasze pociechy ferie zimowe spędzały w różnorodny sposób i zabrać je zarówno na stok, jak i w inne ciekawe miejsca, a więc zaplanować wypad na przykład do Warszawy, by pokazać maluchom stolicę i odwiedzić atrakcyjne dla nich obiekty. Co warto zobaczyć, wyjeżdżając na ferie zimowe do Warszawy? Podpowiadamy.

Zamek Królewski w Warszawie

Harmonogram wyjazdu do Warszawy na ferie zimowe warto dostosować do wieku dzieci, swojego budżetu oraz czasu, jaki zamierzamy spędzić w stolicy. Bez wątpienia, jednak jeżeli wybieramy się do Warszawy, powinniśmy odwiedzić Zamek Królewski. W niektóre dni wystawy stałe można zobaczyć tam zupełnie za darmo. Dlatego jeżeli planujemy budżetową wycieczkę do Warszawy, powinniśmy wcześniej sprawdzić, kiedy niektóre atrakcje oferują zniżki lub bezpłatny wstęp. Obowiązkowym punktem na mapie Warszawy jest też Stare Miasto. Zimą na rynku Starego Miasta otwarte jest też lodowisko. Dlatego warto połączyć przyjemne z pożytecznym i zwiedzić starówkę, a następnie udać się z dziećmi na łyżwy. Po szaleństwie na lodzie dobrze jest posilić się, próbując najlepszych potraw kuchni polskiej. Restauracja warszawa to obowiązkowy punkt wycieczki z dziećmi, który pozwoli im chwilę odpocząć i zregenerować siły przed kolejnymi atrakcjami.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Podczas wyjazdu na ferie zimowe do Warszawy, warto zobaczyć również Pałac Kultury i Nauki. Dzieci z pewnością ucieszą się, jeżeli będą mogły wyjechać na taras widokowy, który znajduje się w tym budynku, ponieważ widać z niego piękną panoramę tego miasta. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest drugim co do wielkości budynkiem w Polsce. Dlatego może stanowić niemałą atrakcję dla maluchów. Dodatkowo zimą w tej okolicy znajduje się też lodowisko. Dlatego wybierając się w to miejsce, również możemy połączyć przyjemne z pożytecznym ze względu na to, że w budynku tym znajdują się muzea, kino, teatr, a także wystawy, kawiarnie i restauracje.

Centrum Nauki Kopernik

Planując wycieczkę do Warszawy na ferie zimowe, koniecznie zatrzymajmy się w Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to cieszy się niesamowitą popularnością. Dlatego warto jak najwcześniej zarezerwować bilety do tego interaktywnego muzeum, aby mieć pewność, że uda nam się je zwiedzić. W środku znajduje się wiele interesujących wystaw, które zaciekawią każdego małego odkrywcę świata.

Co jeszcze warto zobaczyć podczas ferii zimowych w Warszawie?

Planując zimowy wypad z dziećmi do Warszawy, możemy udać się z nimi również do Muzeum Powstania Warszawskiego, a także muzeum POLIN. Są to jednak atrakcje, które docenią raczej starsze dzieci. Z młodszymi pociechami możemy za to udać się do warszawskiego zoo, gdzie będą one mogły zobaczyć wiele gatunków ptaków, gadów, ssaków, płazów, ryb i bezkręgowców, które z pewnością wywrą na nich pozytywne wrażenie.