Atrakcje turystycznePodróże krajowe

Bieszczady zimą

Choć Bieszczady oblężenie przeżywają latem, szczególnie w sezonie wakacyjnym, zimą potrafią być równie kuszące. Istnieje bowiem wiele miejsc, które zimą stają się potencjalnie jeszcze bardziej atrakcyjne. Oto kilka propozycji.

Wetlina

Wetlina jest zimowym centrum turystycznym Bieszczad. To tutaj rozpoczynają się bowiem najciekawsze bieszczadzkie szlaki, które zimą prezentują się jeszcze ciekawiej, niż latem. Jest to jednak miejscowość przyjaźnie nastawiona również do turystów, którzy nie zamierzają wybierać się zimą w same góry. Znajdziemy tu mnóstwo barów, restauracji i atrakcji do zwiedzania.

Smerek

Smerek to jeden z najsłynniejszych bieszczadzkich szczytów. Latem przeżywa on prawdziwy najazd turystów. Zimą jednak sytuacja na szczycie robi się o wiele spokojniejsza. Jest to dobra pora na wspięcie się na ten szczyt dla osób, które pożądają kontaktu z naturą, niezakłóconego działaniami innych turystów.

Solina

Zimą warto jest odwiedzić zarówno samą miejscowość, w której możemy dobrze zjeść i napić się czegoś ciepłego, jak i znajdującą się na jeziorze Solińskim zaporę. Zimą, szczególnie wtedy, gdy tafla wody jest zamarznięta, widok na jezioro jest naprawdę magiczny i jedyny w swoim rodzaju. Co prawda nawet zimą turystów jest tu co niemiara, lecz Solina zimą to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć.

Powiązane teksty
Atrakcje turystyczneLifestylePodróże krajowePorady turystyczne

Gdzie w Bieszczady? Najpopularniejsze trasy

Gdzie w Bieszczady? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym trasom Gdzie w Bieszczady? Góry te są…
Czytaj dalej
Atrakcje turystyczneLegendyPodróże krajowe

Skąd się wzięła nazwa Bieszczady? – ciekawa legenda

Skąd się wzięła nazwa Bieszczady? – legenda ludowa Wiele pięknych miejsc na świecie ma swoje…
Czytaj dalej
Atrakcje turystyczneLifestylePodróże krajowe

Bieszczady i ich żywa społeczność internetowa

Co słychać u miłośników Bieszczadów? Wiele miejsc turystycznych w Polsce ma określone grono…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz