Atrakcje turystyczne

Zamki Polski

Zamki mają w sobie coś niezwykłego. Pozwalają cofnąć się w czasie o ładnych kilkaset lat, do epoki królów, książąt i rycerzy. Przytłaczają swoją potęgą. Oto kilka polskich zamków, które warto odwiedzić.

Malbork

Teren przylegający do zamku ma w sumie około 20 hektarów, dlatego jego zwiedzanie to zadanie raczej na kilka godzin, niż kilkadziesiąt minut. Zamek ten odegrał znaczącą rolę w historii naszego kraju – był przecież jednym z najważniejszych budynków należących do dawnego zakonu krzyżackiego. Dziś zobaczymy w nim mnóstwo eksponatów, a także rekonstrukcji historycznych.

Zamek w Mosznej

Choć trudno w to uwierzyć, zamek w Mosznej ma blisko 100 wież. Ten obiekt, znajdujący się zaledwie 25 kilometrów od Opola, cechuje się bogactwem architektonicznym na niespotykaną skalę. Został wybudowany zgodnie z zasadami trzech odmiennych stylów architektonicznych, a z jego wnętrza wręcz bije przepych i poczucie arystokracji. Przyjeżdżając tu pierwszy raz można poczuć się jak w bajce – i te słowa wcale nie są przesadą.

Książ

Zdaniem wielu jest to najpiękniejszy zamek na naszych ziemiach. Powstał w XIII wieku i od tego czasu jego historia jest naprawdę ciekawa – dość powiedzieć, że miał on służyć jako jedna z ważniejszych kwater Hitlera i czołowych przywódców NDSAP. Pod koniec 2018 roku udostępniona została kolejna atrakcja na terenie zamku – prawie kilometr podziemnych lochów. Nawet, jeśli już odwiedziliśmy to miejsce, stanowi to doskonały powód, by ten niezwykły zamek zobaczyć jeszcze chociaż jeden raz.

Powiązane teksty
Atrakcje turystyczneGóryPodróże krajowePrzyroda

Rezerwat „Sine Wiry”. Zachwyćmy się krajobrazem

Rezerwat „Sine Wiry”. Co to za miejsce? Rezerwat „Sine Wiry” to bardzo uroczy park…
Czytaj dalej
Atrakcje turystyczneGóryPodróże krajowe

Roztoki Górne. Szlak górski na granicy polsko-słowackiej

Roztoki Górne. Szlak górski na granicy polsko-słowackiej Roztoki Górne to miejscowość…
Czytaj dalej
Atrakcje turystyczneLifestylePodróże krajowePodróże zagranicznze

Nowe ciekawe połączenia kolejowe od Polregio

Polregio: Nowe ciekawe połączenia kolejowe Polregio ma do zaoferowania nowe ciekawe połączenia.
Czytaj dalej

Dodaj komentarz