Atrakcje turystyczne

Zamki Polski

Zamki mają w sobie coś niezwykłego. Pozwalają cofnąć się w czasie o ładnych kilkaset lat, do epoki królów, książąt i rycerzy. Przytłaczają swoją potęgą. Oto kilka polskich zamków, które warto odwiedzić.

Malbork

Teren przylegający do zamku ma w sumie około 20 hektarów, dlatego jego zwiedzanie to zadanie raczej na kilka godzin, niż kilkadziesiąt minut. Zamek ten odegrał znaczącą rolę w historii naszego kraju – był przecież jednym z najważniejszych budynków należących do dawnego zakonu krzyżackiego. Dziś zobaczymy w nim mnóstwo eksponatów, a także rekonstrukcji historycznych.

Zamek w Mosznej

Choć trudno w to uwierzyć, zamek w Mosznej ma blisko 100 wież. Ten obiekt, znajdujący się zaledwie 25 kilometrów od Opola, cechuje się bogactwem architektonicznym na niespotykaną skalę. Został wybudowany zgodnie z zasadami trzech odmiennych stylów architektonicznych, a z jego wnętrza wręcz bije przepych i poczucie arystokracji. Przyjeżdżając tu pierwszy raz można poczuć się jak w bajce – i te słowa wcale nie są przesadą.

Książ

Zdaniem wielu jest to najpiękniejszy zamek na naszych ziemiach. Powstał w XIII wieku i od tego czasu jego historia jest naprawdę ciekawa – dość powiedzieć, że miał on służyć jako jedna z ważniejszych kwater Hitlera i czołowych przywódców NDSAP. Pod koniec 2018 roku udostępniona została kolejna atrakcja na terenie zamku – prawie kilometr podziemnych lochów. Nawet, jeśli już odwiedziliśmy to miejsce, stanowi to doskonały powód, by ten niezwykły zamek zobaczyć jeszcze chociaż jeden raz.

Powiązane teksty
Atrakcje turystycznePodróże krajowePolskie miastaZamki

Co polska turystyka zawdzięcza Niemcom?

Niemcy w Polsce, czyli jak nasi sąsiedzi wzbogacili naszą architekturę Niemcy mieli bardzo duże…
Czytaj dalej
Atrakcje turystyczneFauna i floraPodróże krajowe

Dlaczego warto jeździć na wycieczki po Polsce?

Dlaczego warto jeździć na wycieczki po naszym pięknym kraju? Dlaczego warto jeździć na…
Czytaj dalej
Atrakcje turystycznePodróże krajowePorady turystyczne

Zwiedzanie z przewodnikiem. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Zwiedzanie z przewodnikiem. Kiedy ma sens? Zwiedzanie z przewodnikiem to jedna z możliwości…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz