Atrakcje turystycznePodróże krajowe

Mało znane piękno polski

Każdy z nas wyjechał kiedyś na wakacje (albo przynajmniej pragnął to zrobić) do znanych kurortów i miejsc w naszym kraju – pojezierze mazurskie, Zakopane i okolice, Gdańsk… cały czas na odkrycie czeka jednak masa innych, niepoznanych jeszcze przez masową turystykę miejscówek. Miejscówek, które mogą się okazać co najmniej tak samo ciekawe.

Góry Bialskie

Góry Bialskie to wręcz wymarzone miejsce na relaks, jeśli pragniemy nasz urlop spędzić w ciszy i spokoju. Na szlakach turystów praktycznie nie ma, im dalej w góry tym mniej jest wyasfaltowanych dróg i miejscowości, a przez większość czasu otaczać nas będzie jedynie przepiękna przyroda. Będąc tu koniecznie należy odwiedzić Puszczę Śnieżnej Białki. Jest to najdzikszy dziewiczy las w Sudetach, w którym odnajdziemy między innymi ogromne, liczące sobie kilka setek lat jawory.

Magurski Park Narodowy

Zapewne wiele osób czytających ten artykuł nie miało w ogóle pojęcia, że taki park narodowy istnieje. Znajduje się on w Beskidzie Niskim. Turystów na szlakach jest mało, nawet w środku sezonu, choć klimat tego miejsca jest niesamowity. Szlaki turystyczne prowadzą przez łagodne wzniesienia i niewielkie wioski, w których możemy dowiedzieć się czegoś więcej o dawnych tradycjach i kulturze mieszkańców tych ziem.

Pogórze Przemyckie

Miejsce to, położone stosunkowo niedaleko Bieszczad, nie przeżywa takiego oblężenia turystycznego, jakiego ofiarami padają czasem rzeczone góry. Jest to prawdopodobnie najdziksze przyrodniczo miejsce na terenie naszego kraju, o czym świadczy zaledwie kilka wydeptanych w ziemi ścieżek. Kilka lat temu pojawiła się propozycja, by na terenie tego pogórza utworzyć park narodowy, co prawdopodobnie przysporzy mu wielu nowych fanów. Jeśli więc zależy nam na znalezieniu naprawdę dzikich terenów i prawdziwy kontakt z naturą nietkniętą cywilizacją człowieka, z odwiedzeniem tego miejsca warto się pospieszyć.

Powiązane teksty
CiekawostkiPodróże krajowePolskie miastaPrzyroda

Wąwóz Królowej Jadwigi. Niezwykłe miejsce w okolicach Sandomierza

Wąwóz Królowej Jadwigi Wąwóz Królowej Jadwigi to miejsce, którego nie możemy pominąć…
Czytaj dalej
Podróże krajowePodróże zagranicznzePorady turystyczne

Mapy i przewodniki turystyczne. Jak je wybrać?

Mapy i przewodniki turystyczne Mapy i przewodniki turystyczny kojarzą się z przeżytkami ze…
Czytaj dalej
Atrakcje turystycznePodróże krajowePorady turystyczne

Zwiedzanie z przewodnikiem. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Zwiedzanie z przewodnikiem. Kiedy ma sens? Zwiedzanie z przewodnikiem to jedna z możliwości…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz