Polska jest naprawdę pięknym krajem. Mamy przecież jedyne w swoim rodzaju Góry Stołowe, mamy dostęp do morza, mamy masę zabytków. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy jednak pokazać, że nieco niedoceniane jeziora mogą być tak piękne jak morze. Oto 5kilka jezior, które z pewnością warto zobaczyć.

Drawsko

Naszym zdaniem najbardziej urokliwe jeziora to takie, które pochwalić się mogą wyspami – a drawsko ma ich kilka. Największą z nich jest Bielawa, gdzie odnaleziono ślady dawnych osad. Nad jezioro to warto zajrzeć szczególnie późnym latem.

Łebsko

Łebsko zachwycić może samym swoim położeniem. Znajduje się stosunkowo blisko morza Bałtyckiego, dzięki czemu z łatwością można odwiedzić zarówno morze, jak i jezioro podczas jednej wyprawy. W pobliżu znajduje się skansen dawnej kultury kaszubskiej – Muzeum Wsi Słowińskiej,

Jezioro Czorsztyńskie

Jest to sztuczne jezioro, które powstało w celach retencyjnych. Szybko zaczęło jednak przyciągać całą masę turystów i w przeciągu kilku lat stało się ważnym punktem na lokalnej mapie atrakcji turystycznych. W pobliżu odnajdziemy również zamek w Niedzicy oraz górę Wdżar, na której zimą można pojeździć na nartach.

Pile

Jest to jezioro znajdujące się na pojezierzu Drawskim. Pod jego powierzchnią znajdziemy swoisty cud natury – „zatopiony las”, który powstał, gdy kilkadziesiąt lat temu na jednej z jeziornych wysp wybuchły materiały wybuchowe pozostawione przez radzieckich żołnierzy. Drzewa zatonęły, tworząc podwodną gęstwinę i stając się tym samym jedną z największych atrakcji dla nurków w naszym kraju.