Podróże krajowe

Najpiękniejsze polskie miasteczka

Polska jest pełna niezwykle urokliwych miasteczek. Przyciągają one zabudową, klimatem, krajobrazem. Jeśli nie wykorzystaliśmy jeszcze urlopu, albo nie wiemy, gdzie się udać, polecamy odwiedzenie jednej z poniższych miejscowości.

Sandomierz

W ostatnich latach miasteczko to stało się jednym z chętniej odwiedzanych na terenie naszego kraju, w dużej mierze dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”, który kręcony jest właśnie w Sandomierzu. Miejscowość szczyci się swoim rzymskim położeniem, na zboczu 7 wzgórz. Znajdziemy tu całą masę atrakcji turystycznych, poczynając od kościoła św. Jadwigi na podziemnej trasie turystycznej (zawierającej 365 schodów) kończąc. W sezonie letnim odbywa się tu wiele imprez kulturalnych.

Kazimierz Dolny

Jest to bez wątpienia jedno z najbardziej klimatycznych miasteczek w naszym kraju. Charakteryzuje się ciekawym stylem architektonicznym, oraz bajkowo położonym willom. Każdego roku odbywa się tu festiwal artystyczny Dwa Brzegi, będący okazją do spotkania z ciekawymi twórcami różnego rodzaju sztuki. Jest to największe wydarzenie turystyczne w Kazimierzu Dolnym.

Złotoryja

Złotoryja jest jednym z najpiękniejszych dolnośląskich miasteczek, a już na pewno jednym z posiadających najciekawszą historię. Ślady współcześnie rozumianego osadnictwa datuje się tu już na XII wiek. Prawa miejskie Złotoryja uzyskała w roku 1211, co czyni z niej jedno z najstarszych miast w naszym kraju. Będąc tu warto udać się na wieżę kościoła Narodzenia Najświętszej Panny, skąd rozpościera się wspaniała panorama nie tylko na miasteczko, ale i na Karkonosze.

Karpacz

Położony w Karkonoszach Karpacz cieszy się największym rozkwitem turystyki w sezonie zimowym, lecz i latem warto jest tu przyjechać. Zobaczyć możemy tu między innymi dwu poziomowy, utrzymany w stylu norweskim kościół Wang, a niedaleko od miasteczka, w pobliskim Sobieszowie znajduje się jedyny w Karkonoszach zamek – Chojnik. Karpacz warto jednak odwiedzić przede wszystkim z powodu niesamowitych krajobrazów, jakie oferuje to miasteczko.

Powiązane teksty
Atrakcje turystycznePodróże krajowe

Poczuj oddech puszczy

A gdyby tak rzucić wszystko i ruszyć… do puszczy? Po ponad roku izolacji, noszenia maseczek i…
Czytaj dalej
LifestylePodróże krajowePorady turystyczne

Wycieczka w góry: jak się do niej przygotować?

Wycieczka w góry: jak się do niej przygotować? Wycieczka w góry to taki sposób spędzania…
Czytaj dalej
Fauna i floraPodróże krajowePrzyroda

Beskid Niski – niedoceniane polskie góry

Beskid Niski – niedoceniane polskie góry Beskid Niski to niedoceniane pasmo górskie, którego…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz