Podróże krajowe

Najpiękniejsze polskie miasteczka

Polska jest pełna niezwykle urokliwych miasteczek. Przyciągają one zabudową, klimatem, krajobrazem. Jeśli nie wykorzystaliśmy jeszcze urlopu, albo nie wiemy, gdzie się udać, polecamy odwiedzenie jednej z poniższych miejscowości.

Sandomierz

W ostatnich latach miasteczko to stało się jednym z chętniej odwiedzanych na terenie naszego kraju, w dużej mierze dzięki serialowi „Ojciec Mateusz”, który kręcony jest właśnie w Sandomierzu. Miejscowość szczyci się swoim rzymskim położeniem, na zboczu 7 wzgórz. Znajdziemy tu całą masę atrakcji turystycznych, poczynając od kościoła św. Jadwigi na podziemnej trasie turystycznej (zawierającej 365 schodów) kończąc. W sezonie letnim odbywa się tu wiele imprez kulturalnych.

Kazimierz Dolny

Jest to bez wątpienia jedno z najbardziej klimatycznych miasteczek w naszym kraju. Charakteryzuje się ciekawym stylem architektonicznym, oraz bajkowo położonym willom. Każdego roku odbywa się tu festiwal artystyczny Dwa Brzegi, będący okazją do spotkania z ciekawymi twórcami różnego rodzaju sztuki. Jest to największe wydarzenie turystyczne w Kazimierzu Dolnym.

Złotoryja

Złotoryja jest jednym z najpiękniejszych dolnośląskich miasteczek, a już na pewno jednym z posiadających najciekawszą historię. Ślady współcześnie rozumianego osadnictwa datuje się tu już na XII wiek. Prawa miejskie Złotoryja uzyskała w roku 1211, co czyni z niej jedno z najstarszych miast w naszym kraju. Będąc tu warto udać się na wieżę kościoła Narodzenia Najświętszej Panny, skąd rozpościera się wspaniała panorama nie tylko na miasteczko, ale i na Karkonosze.

Karpacz

Położony w Karkonoszach Karpacz cieszy się największym rozkwitem turystyki w sezonie zimowym, lecz i latem warto jest tu przyjechać. Zobaczyć możemy tu między innymi dwu poziomowy, utrzymany w stylu norweskim kościół Wang, a niedaleko od miasteczka, w pobliskim Sobieszowie znajduje się jedyny w Karkonoszach zamek – Chojnik. Karpacz warto jednak odwiedzić przede wszystkim z powodu niesamowitych krajobrazów, jakie oferuje to miasteczko.

Powiązane teksty
Atrakcje turystycznePodróże krajowePolskie miastaZamki

Co polska turystyka zawdzięcza Niemcom?

Niemcy w Polsce, czyli jak nasi sąsiedzi wzbogacili naszą architekturę Niemcy mieli bardzo duże…
Czytaj dalej
Atrakcje turystyczneFauna i floraPodróże krajowe

Dlaczego warto jeździć na wycieczki po Polsce?

Dlaczego warto jeździć na wycieczki po naszym pięknym kraju? Dlaczego warto jeździć na…
Czytaj dalej
CiekawostkiPodróże krajowePolskie miastaPrzyroda

Wąwóz Królowej Jadwigi. Niezwykłe miejsce w okolicach Sandomierza

Wąwóz Królowej Jadwigi Wąwóz Królowej Jadwigi to miejsce, którego nie możemy pominąć…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz