Warszawa to stolica Polski, dlatego każdy powinien do niej zajrzeć chociaż raz w życiu. Mowa o miejscu przepełnionym historią, a jednocześnie tak nowoczesnym, że czasem trudno jest się w tym wszystkim odnaleźć. Pałac Kultury to pierwszy przystanek, który znajduje się w bliskiej odległości od Dworca Centralnego. Warto mieć na uwadze, że chodzi o najwyższy budynek w naszym kraju. Jego powstanie miało miejsce w latach 1952-1954. To prezent, które przygotował dla Polski naród radziecki. Warszawa i Pałac Kultury mocno związały się razem i nie sposób wyobrazić sobie stolicy bez niego. To pomysł Józefa Stalina, który aktualnie służy do wielu wystaw, koncertów oraz wydarzeń o charakterze kulturalnym. Odwiedzający nie mogą udać się do wszystkich pomieszczeń, jednakże specjalnie dla nich powstał piękny taras widokowy. Umożliwia on nacieszenie oczu widokiem stolicy z lotu ptaka. Kiedy skierować oczy na wschód można zobaczyć czerwone dachy Starówki, Pragę oraz wieże dawnego Traktatu Królewskiego. Strona popołudniowa to budowle, które odtworzono po zakończeniu II wojny światowej. Zachodnia część miasta obfituje przede wszystkim w  drapacze chmur. Północ pokazuje osiedla powstałe po wojnie.

Jeszcze więcej historii

Warszawa na pewno nie jest numerem jeden wśród odwiedzających nasz kraj, jednakże to miasto z tradycją, historią oraz klimatem. Oprócz tego kojarzy się ona z nowoczesnością i europejskimi standardami.

Stare miasto w Warszawie to miejsce, które niestety całkowicie zniszczono w trakcie działań wojennych w naszym kraju. Jednakże, Polacy potrafili zadbać o swoje i kamienice odbudowali. Do ich budowania wykorzystano gruzy starych budynków, a projekty były identyczne do oryginałów. Ta część miasta należy do Starówki. Można tutaj podziwiać ulicę Kozią na której mieści się most westchnień. Warto udać się do muzeum, które powstało z inicjatywy rysownika Eryka Lipińskiego. Znane jest ono jako Muzeum Karykatury.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o Placu Zamkowym. To niewątpliwa atrakcja, która wyróżnia Warszawę na tle innych miast Polski. Plac powstał w XVIII wieku. Występuje tutaj Kolumna Zygmunta III Wazy. Warto dodać, że jest to wierna kopia, gdyż oryginał zniszczono w trakcie wojny. Tutaj podziwia się też Zamek Królewski, który powstał już w XII wieku.

Niestety, należy mieć na uwadze, że większość atrakcji turystycznych bądź nieruchomości odbudowano po zakończeniu wojny. Działania najemców wywołały wiele skutków ubocznych, które widać po dzień dzisiejszy. Bez względu na wszystko Warszawa to miasto, które warto odwiedzić oraz podziwiać wraz z rodziną oraz przyjaciółmi.