Wydajemy bardzo dużo pieniędzy zagraniczne wycieczki. Chcemy zobaczyć jak najwięcej świata. To bardzo dobrze, bo dzięki temu poszerzamy nasze horyzonty. Mamy jednak w kraju takie miejsca, które prezentują się świetnie i wcale nie wymagają od nas długiej jazdy.

Polańczyk. Polska Chorwacja

Nie bez powodu o Polańczyku mówi się, że jest polską Chorwacją. Wystarczy raz zapuścić się w tamte rejony, żeby uświadomić sobie, o jak pięknym miejscu mówimy. Wylegiwanie się nad Jaworem oraz pływanie w jego czystej wodzie to prawdziwa gratka, dla osób szukających relaksu z dala od miasta.

Piękny krajobraz polskich gór

Takich gór, jakie mamy w Polsce, mogą nam pozazdrościć za granicą. Tatrzańskie i bieszczadzkie krajobrazy zachwycają oczy zarówno stałych bywalców. Są widoki, które robią wrażenie o każdej porze roku. W zimie zobaczymy tam pięknie ośnieżony szczyty, na wiosnę zaobserwujemy, jak zieleń powraca do życia, a jesienią będziemy świadkami malowniczej zmiany stroju natury.

Historyczne miasta

Warto też od czasu do czasu pozwiedzać historyczne części znanych polskich miast. W Krakowie, Poznaniu czy chociażby Warszawie zobaczymy całą masę zabytkowych miejsc, które tylko czekają na nasze odwiedziny.