Każdy region charakteryzuje się wieloma miejscami wartymi uwagi.

Nie inaczej jest w przypadku Kaszub, więc warto już teraz sprawdzić, jakie kaszubskie muzea są warte uwagi.

Kaszubskie muzea – to warto wiedzieć

Z ogromnym zainteresowaniem można odwiedzić Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Jest to jedno z ciekawszych miejsc, które obrazuje historię tego regionu. Bilet wstępu kosztuje zaledwie kilka złotych. Nie można przejść obok tego muzeum obojętnie. Dzięki wystawom można dowiedzieć się, jak wyglądały ludowe stroje oraz więcej o historii Kaszub. Przed muzeum dostępny jest parking, więc nie ma problemu z dojazdem samochodem.

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich jest jednym z muzeów, który obrazuje jak dawniej wyglądały stare chaty. Na terenie skansenu dostępne są również kościółek i nie tylko. Warto zwrócić uwagę na to, że w większości chat znajduje się szyba, więc nie można wchodzić do środka. Blisko dodatkową atrakcją jest świetna wieża widokowa.

Na pewno bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. W cenie biletu istnieje możliwość skorzystania ze zwiedzania tego miejsca z przewodnikiem. To właśnie tutaj znajduje się najdłuższa deska, czy oryginalny dom przywieziony i złożony ponownie z Syberii. To także miejsce, w którym jest w pomniejszeniu słynny niedźwiedź Wojtek.

Warto też odwiedzić kaszubskie muzeum kolejnictwa w Kościerzynie.

Kaszuby to także Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielowie. Na kilku piętrach można zobaczyć piękne ceramiczne wyroby. Istnieje także możliwość kupienia pamiątek i naczyń do domu. Bardzo ważna jest także możliwość wykonania naczynia i zabrania go do domu.

Kaszubskie muzea to ciekawe miejsca, więc warto je odwiedzić w czasie zwiedzania tego regionu.