Kiedy jedziemy w podróż, to często mamy zamiar, żeby wrócić z niej ze zdjęciami. Niektórzy powiedzą, że fotografie są niepotrzebne, jeśli mamy wspomnienia. Po części to prawda, bo nawet najładniejsza fotka nie zastąpi wspomnień. Są jednak pewne zalety robienia zdjęcia. Przede wszystkim spojrzenie na nie mogą przywołać te dobre wspomnienia, dzięki czemu znów poczujemy się jak wtedy. A przynajmniej częściowo.

Zrobienie zdjęcia jednak nie jest tak proste. Nie wystarczy skierować aparatu lub telefonu (choć nawet dzisiaj istnieją telefony bez aparatu) w odpowiednie miejsce i pstryknięcie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak pozycja osób znajdujących się na zdjęciu, ich miny a także tło. Skupmy się na chwilę na tym ostatnim.

Jak dobrać tło?

Jak dobrać odpowiednie tło? Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kolorystykę. Dobrze jest, jeśli poszczególne elementy się ze sobą kontrastują. Przykładem może być robienie zdjęcia na tle zboża lub słoneczników. Zaletą takiej scenerii są właśnie kolory. Złota barwa roślin za nami kontrastuje się z błękitem nieba. Dlatego dobrze jest, aby w takiej sytuacji nie było deszczowej pogody, która zaburzy nam idealny błękit. A jeśli tak się zdarzy, to zawsze zostaje nam Photoshop.