Kto w czasie wycieczki po okolicach Zamościa będzie chciał nacieszyć się widokiem ciekawych zabytków, ten koniecznie powinien odwiedzić Skierbieszów. To jedno z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić województwo lubelskie, a jednocześnie miejsce, którego zwiedzenie dostarczy nam wielu cennych wiadomości na temat historii tej części kraju. Co warto wiedzieć o tym mieście?

Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę podczas wizyty na jego terenie?

Skierbieszów obecnie jest jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych w rejonie Zamościa, na terenie którego coraz lepiej rozwija się baza noclegowa. Jest to jednocześnie ważny ośrodek przemysłu drzewnego i spożywczego, który odgrywa bardzo ważną rolę w lokalnej gospodarce. Wiadomo, że człowiek pojawił się tu dość wcześnie, a w okresie średniowiecza istniał tu spory zamek. Do dziś zachowały się ślady tej budowli, a tereny dawnego zamku dostarczyły wielu cennych materiałów pracującym tutaj archeologom.

Portal poleca: Szukasz ciekawych miejsc na wakacje w Polsce? Sprawdź czym zachwyca Solina i dowiedz się, dlaczego ostatnimi czasy jest to turystyczny hit.

Wśród tych budowli, które w czasie wycieczki po Skierbieszewie warto zwiedzić, znajduje się renesansowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ta jednonawowa świątynia z XVII wieku, może się pochwalić ciekawą sylwetką oraz cennym wyposażeniem. W jego wnętrzu wyróżnia się barokowy ołtarz główny, w którym umieszczono bardzo ważny dla miejscowych wiernych obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Na terenie miasta zachowała się też dawna rezydencja biskupów chełmskich, mogąca się pochwalić XVIII-wiecznym rodowodem, oraz cmentarz z czasów I wojny światowej, który przypomina nam o trudnej i burzliwej historii miasta. Wszystkie te pamiątki mają ogromną wartość i sprawiają, iż wycieczki po okolicach Skierbieszewa stają się jedyną w swoim rodzaju lekcją historii dla każdego z nas.