Wrocław każdego roku przyciąga rzesze turystów. Wiosną i latem zachwyca zielenią licznych parków, zimą bożonarodzeniowym jarmarkiem.

Stolica Dolnego Śląska przez cały rok oferuje liczne atrakcje turystyczne, które zadowolą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Co zatem warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocławski rynek

Podczas zwiedzania Wrocławia nie można pominąć rynku głównego. Początkowo funkcjonujący jako średniowieczny targ, obecnie zachwyca architekturą. Centralną część stanowi okazały budynek ratusza, a plac otaczają rzędy zabytkowych kamienic. Niemal każdego wieczora przechodniów zabawiają miejscowi artyści  – muzycy, akrobaci, malarze. Rynek jest też miejscem licznych koncertów i festiwali.

Panorama Racławicka

Muzeum obrazu „Bitwa pod Racławicami” to wyjątkowa atrakcja Wrocławia. Obraz namalowany w formie panoramy, czyli zajmujący całą przestrzeń wokół obserwatora, daje poczucie uczestniczenia w namalowanej scenie. Dzieło ma szczególną wartość artystyczną i historyczną. W portalu https://www.hoteleonline.pl/ można wyczytać, że sesja zwiedzania panoramy racławickiej trwa około pół godziny i towarzyszy jej komentarz przewodnika.

Hala Stulecia we Wrocławiu

Hala Stulecia, zwana również „ludową” to architektoniczne dzieło wrocławskiego modernizmu. Wybudowana jako hala wystawowa, obecnie jest miejscem różnorakich wystaw, konferencji i wydarzeń kulturowych. Mieści się w niej także muzeum, opisujące historię budowli. Przed budynkiem hali można w sezonie letnim podziwiać pokazy fontanny multimedialnej.

Wrocław – ogody i parki miejskie

Do najpopularniejszych zielonych atrakcji Wrocławia należy Ogród Japoński, który jest częścią największego parku w mieście, Parku Szczytnickiego. W okresie wiosenno-letnim warto odwiedzić Ogród Botaniczny. Na spacer można wybrać się również wzdłuż rzeki Odry, przez liczne deptaki i plaże.

Wśród atrakcji Wrocławia nie można pominąć ogrodu zoologicznego. Zoo w połączeniu z oceanarium stanowi obowiązkowy punkt zwiedzania dla rodzin z dziećmi.

Muzea i wystawy wrocławskie

Na spragnionych sztuki turystów czekają liczne wrocławskie muzea. Poczynając od Muzeum Narodowego, po Pawilon Czterech Kopuł, prezentujący sztukę nowoczesną. Dla szukających dodatkowych wrażeń ciekawym przystankiem będzie muzeum wody, tzw. Hydropolis. Najmłodszych zaprasza Kolejkowo, czyli wystawa makiet kolejowych w miniaturze.

Nie sposób wymienić wszystkie miejsca i atrakcje, które warto zobaczyć we Wrocławiu. Wycieczka do stolicy Dolnego Śląska będzie z pewnością niezapomnianym doświadczeniem.