Pogoda jest jednym z wielu czynników, których nie wolno nam ignorować, kiedy planujemy wycieczkę. Bardzo wiele osób jednak całkowicie zapomina o tym i organizuje swoje wyjazdy bez przemyślenia, co często kończy się rozczarowaniem i frustracją. Pamiętajmy o kilku najważniejszych sprawach z wiązanych z pogodą, a unikniemy nieprzyjemnym zdarzeń.

Nie marnujmy ciepłych dni!

Poważnie. Gorących dni w ciągu roku jest naprawdę niewiele. Nie marnujmy ich na siedzenie w domu, bo skończy się to tym, że będziemy później wszystkiego żałować. Jeśli więc temperatura zbliża się do 30 stopni, to nie ma już chyba bardziej stanowczego znaku, że czas się ruszyć i wyjść z domu. Tylko co wtedy robić? Przede wszystkim pójść nad wodę. Jest w Polsce tak wiele pięknych jezior, które sprawią, że nasz wakacyjny odpoczynek będzie naprawdę regenerujący. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że najwięcej z nich znajdziemy na Mazurach, ale to nieprawda, że tylko one oferują nam przyjemne chwile nad jeziorkiem. Praktycznie w całej Polsce znajdziemy naturalne zbiornikiem, które jak nic innego nadają się na gorące dni. Przykładem może być chociażby słynna Solina na Podkarpaciu, którą polecamy wszystkim odwiedzającym Bieszczady.

Co gdy zaczyna padać?

Co najczęściej psuje nam wycieczki? Ulewa. Bardzo trudno spacerować po górach albo cieszyć się plażowym odpoczynkiem, jeśli w agresywny sposób spadają na nas krople deszczu. Nie oznacza to jednak, że w takie dni powinni odpuścić sobie jakiekolwiek wycieczki. Zwłaszcza jeśli mamy urlop albo weekend. Bez sensu byłoby rezygnować z rekreacji tylko dla tego, że nasze pierwotne plany nie wyszły. Kiedy pada deszcz, możemy dobrze się bawić odwiedzając różne zamknięte budynki. Przykładem mogą być oczywiście muzea. Jeśli na przykład chcieli spędzić czas na Warmii lub Mazurach a brzydka pogoda zepsuła nam kajaki lub żaglówki, to w okolicy mamy bardzo dużo muzeów, które powinny nas zaciekawić. Jednym z nich jest muzeum militariów w Kętrzynie, co powinno się spodobać wszystkim, którzy interesują się wojskowością. Oczywiście pozostałe części Polski też mają ciekawe oferty. Jeśli chcemy wybrać ofertę edukacyjną, a jesteśmy akurat na południu kraju, to wrocławski Hydropolis jest idealnym pomysłem.