Białowieża to miejsce wyjątkowe i osobne. Tutaj można solidnie wypocząć w atrakcyjnych okolicznościach przyrody i zanurzyć się w kojącą ciszę. Jeśli masz możliwość wyjazdu na weekend w te urokliwe zakątki Polski, zabierz najpotrzebniejsze rzeczy i ruszaj w drogę.

Jeżeli planujesz wakacyjny wypoczynek Białowieża jest idealnym miejscem na wzmocnienie sił witalnych i poznanie ciekawych miejsc. Oprócz błogiego relaksu na łonie przyrody na tym terenie znajdziesz sporo atrakcji, które wypełnią Twój wolny czas. Znajduje się tu bardzo atrakcyjne pod względem lokalizacji i eksponatów Muzeum Przyrodniczo-Leśne Puszczy Białowieskiej. W tym miejscu dowiesz się o wielu interesujących kwestiach związanych z Puszczą i jej mieszkańcami. Żubr jest ikoną Białowieskiego Parku Narodowego, ale nie jedynym zwierzęciem żyjącym w Puszczy. Dlatego też poznasz też ciekawe historie na temat innych gatunków fauny i flory tego wyjątkowego rejonu.

Być na Podlasiu i nie zobaczyć Rezerwatu Ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego byłoby nietaktem. Jest to największa atrakcja Białowieży. Nateren rezerwatu wchodzi się wyłącznie z licencjonowanym przewodnikiem, który niezwykle ciekawie przedstawia przyrodnicze obiekty i uchyla rąbka tajemnicy tajemnicy Białowieskiej Puszczy. Nie mniejsze atrakcje czekają zwiedzających w Zagrodzie Pokazowej Żubrów. W tym miejscu n pewno można zobaczyć żubra, co szczególnie dla dzieci jest niezwykłym przeżyciem.

Co oprócz przyrody?

Jak jeszcze można zaplanować ten wyjątkowy wakacyjny weekend? Białowieża to także cenne zabytki m.in. architektury sakralnej. Cerkiew Św. Mikołaja z porcelanowym ikonostasem stwarza niesamowite wrażenie na turystach. Cerkiew została ufundowana przez cara Aleksandra III I wyświęcona pod koniec XIX w. Budynek przetrwał dwie wojny światowe.

Niezwykle atrakcyjnie prezentują się też stacje umiejscowione na starej trasie kolejowej Białowieża- Hajnówka. Zobaczysz tam m.in. budynek, w którym niegdyś był pałac cara. Obecnie na tym miejscu znajduje się Muzeum Przyrodnicze, hotel i restauracja. Do pałacu trzeba było dojechać, dlatego po drodze znajduje się stacja Białowieża Pałac. Niegdyś miała charakter reprezentacyjny i witano w niej gości. Natomiast stacja Białowieża Towarowa została wybudowana nieco później. Jest drewniana, ma zielone framugi, a jej wnętrze kryje w sobie hotelowe pokoje w wagonach kolejowych i starej dróżnicy.

Gdzie spać w Białowieży?

Wybór lokum noclegowego jest duży. Możesz zdecydować się na prywatne kwatery, agroturystykę oraz domki. Białowieża oferuje tez bardziej ekskluzywne lokum w hotelach i pensjonatach. Jeśli liczysz na wyjątkowo komfortowy odpoczynek i mnóstwo atrakcji, wybierz apartamenty. Podlasie rozpieszcza turystów, którzy poszukują miejsca, w którym będą czuć ścisły związek z naturą i spędzą aktywnie czas wolny. To i wiele więcej bonusów znajdziesz, wybierając Enklawę Białowieską: https://apartamentywpuszczy.pl/resort/o-nas

Odpoczynek w leśnym apartamencie ulokowanym w przemiłych okolicznościach przyrody z pokojami urządzonymi stylu nowoczesnym przynosi duże odprężenie. Wokół znajdują się prastare dęby natomiast z pensjonatu rozpościera się niezapomniany widok na Puszczę Białowieską. Do Twojej dyspozycji będzie wiele atrakcji m.in. park linowy, wypożyczalnia rowerów, basen, park sensoryczny i leśne SPA.

Podlasie to miejsce pełne cudownych krajobrazów i zabytków. Miejsc do zwiedzania jest mnóstwo, także i tych, w których można się zaszyć z dala od cywilizacji.