Bardzo lubimy polską turystykę i chętnie odwiedzamy najciekawsze miejsca naszego kraju. Nie jest to jednak próżny samozachwyt, bo ten podziw podziela również wielu obcokrajowców. Gdy spojrzymy na turystyczną mapę Polski, to zobaczymy, że nie tylko polscy turyści odwiedzają te słynne miejsca. Zobaczmy, które miejsca są najchętniej wybierane przez osoby zza granicy.

Polskie góry przyciągają nie tylko Polaków

Polskie góry są przepiękne i nie trzeba pytać bacy, żeby to wiedzieć. Zarówno Tatry, jak i Bieszczady są miejscami, gdzie można spotkać osoby z różnych państw. W pozostałych górach tak jak Beskidy czy Pieniny są już nieco mniej zaludnione, choć nadal można tam spotkać wiele osób głodnych wrażeń.

Kto kocha polskie morze?

Gdy tylko pojawimy się nad polskim morzem, to usłyszymy tam różne języki nie tylko polski. Spotkamy Niemców, Szwedów, Słowaków czy Czechów. Te dwa ostatnie kraje wymieniamy tu nieprzypadkowo. Wiele państw europejskich nie mających dostępu do morza chętnie wybiera się nad Bałtyk. Mogą tutaj zaznać prawdziwego nadmorskiego klimatu, pozbierać muszelki oraz posłuchać szantów.

Kraków czy Warszawa?

Warszawa i Kraków to dwa największe miasta w Polsce i przy okazji przyciągające bardzo dużo turystów. Gdzie jest ich więcej? Statystyki pokazują, że w Warszawie, choć turyście jest to bardzo trudno ocenić. Przechadzając się po krakowskim rynku zobaczymy bardzo dużo egzotycznych twarzy. Możemy być dumni z naszego kraju, że mamy takie zabytkowe i słynne na świecie miejsca, które wiele osób chce odwiedzać. Tutaj również mieści się jeden z najlepszych uniwersytetów w europie, a mowa oczywiście o Uniwersytecie Jagiellońskim. Przyciąga on bardzo wielu studentów z całego świata. Można więc śmiało powiedzieć, że Kraków jest jedną z europejskich stolic akademickich.

Warszawa oczywiście nie odbiega od tego. Słynny Uniwersytet Warszawski również ma niezwykłą ofertę edukacyjną, ale osoby odwiedzające Polskę to nie tylko studenci. Wiele osób z różnych krajów chcą zobaczyć Warszawę, jako jedną z najsłynniejszych stolic Europy. Każdy europejczyk, który zna historię, słyszał o Powstaniu Warszawskim i wielu innych tragicznych wydarzeniach. Chociażby te historyczne aspekty są dla nich bardzo dobrym powodem do wycieczki.