Podróże krajowe

Zwiedzanie z dreszczykiem emocji

Aplikacja Randonautica to nie lada gratka dla zwolenników turystyki z dreszczykiem. Zasadniczo niczym nie różni się od podobnych aplikacji tego typu – ot, wybieramy typ obiektu, do jakiego chcemy dotrzeć i odbieramy losowo wygenerowane współrzędne. Niektórzy twierdzą jednak, że program ten oferuje coś więcej, niż tylko zwykłe zwiedzanie.

Jak działa Randonautica?

Zasady działania programu są bardzo proste. Generuje on losowe współrzędne, znajdujące się jednak w dość bliskiej odległości do miejsca, w którym znajduje się użytkownik. Na to, jakie współrzędne otrzymamy, teoretycznie nic nie powinno mieć wpływu, a użytkownik nie dowie się, gdzie doprowadzi go aplikacja, dopóki nie dotrze na miejsce. Z założenia miała to być aplikacja, której celem było po prostu wyciągnięcie ludzi z domu. Bardzo szybko pojawiły się jednak głosy, że Randonautica jest czymś więcej.

Wzrost popularności

Choć na pozór Randonautica jest aplikacją, jakich wiele, szybko pojawiły się głosy, że jest to coś więcej, niż zwykła aplikacja na komórkę. Doniesienia te spowodowały, że o aplikacji zaczęło robić się naprawdę głośno, a sensacyjne doniesienia znajdowały potwierdzenie w coraz większej liczbie relacji. W ciągu ostatnich kilku tygodni Randonautica święci triumfy także i w naszym państwie.

Tajemnica Randonautici

Już sam fakt, że aplikacja prosi użytkownika, aby intensywnie skupił się na tym, czego szuka jest dość dziwny. Jeszcze bardziej niepokojące jest jednak to, że część użytkowników twierdzi, że Randonautica naprawdę wyprowadziła ich w niecodzienne miejsca i nierzadko dostarczyła im właśnie tego, na czym się skupili. Sprawa aplikacji jest o tyle nietypowa, że za jej pomocą dochodziło już do naprawdę niepokojących odkryć – jednego z użytkowników Randonautica doprowadziła do… schowanych w walizce zwłok.

Choć w zdecydowanej większości przypadków odkrycia nie są tak drastyczne, to jednak wielu użytkowników programu jest w stanie uwierzyć, że za aplikacją kryje się coś więcej. Czy jest tak naprawdę – czas pokaże, lecz już teraz wiadomo, że zabawa z Randonauticą jest świetnym sposobem na połączenie wakacyjnej wyprawy z odrobiną adrenaliny.

Powiązane teksty
LifestylePodróże krajowePorady turystyczneUncategorized

Zwiedzanie Polski w celach kulinarnych – pyszny pomysł

Istnieje wiele powodów podróżowania. Jedni robią to, aby zarobić, inni aby pozwiedzać. Są…
Czytaj dalej
CiekawostkiPodróże krajowePorady turystyczne

Jaki środek transportu najlepszy do wycieczek krajowych?

Podczas planowania każdej wycieczki pojawia się ten sam problem. Zastanawiamy się, jakim…
Czytaj dalej
Podróże krajowePolskie miastaPorady turystyczne

W którym regionie Polski najlepiej spędzić Sylwestra?

Który region naszego kraju najbardziej nadaje się na Sylwestra Gdzie najlepiej spędzić…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz