Fauna i floraPorady turystycznePrzyroda

Co nas denerwuje podczas wycieczki do lasu?

Lasy. Co nas denerwuje podczas ich eksplorowania?

Lasy do bardzo piękne twory przyrody, które żyją własnym życiem. Roślinność rządzi się tam swoimi prawami, a zwierzyna sama układa sobie harmonogram. Nie możemy więc oczekiwać, że las będzie się w 100% dopasowywał do nas, bo nie będzie się dopasowywał w ogóle. Mimo to chcemy, aby nasze leśne wycieczki były przyjemne i zostawiały miłe wspomnienia. Są jednak takie elementy, które mogą nam to utrudnić.

Nasz kraj słynie z tego, że jest bujnie zalesiony. Nie ma się więc co dziwić, że bardzo chętnie wybieramy się do lasu na wycieczkę. Niektórzy robią to w poszukiwaniu grzybów, a inni po prostu mają chęć obcowania z naturą. Bez względu na to, co nas do lasu przyciągnęło, pojawiają się drobne problemy, które taką wycieczkę nam psują. O co dokładnie chodzi?

Kleszcze i inne malutkie stworzonka

Owady i pajęczaki to bardzo pożyteczne stworzonka i bardzo dobrze, że występują w przyrodzie. Niestety są wśród nich takie osobniki, które uprzykrzają nam życie i nie za bardzo mają ochotę się z nami przyjaźnić. Mowa oczywiście chociażby o kleszczach, komarach i niektórych gatunkach mrówek, które lubią sobie ugryźć. Czasami bagatelizujemy to zagrożenie, a zaczynamy się przejmować, kiedy mamy dzieci. Podczas planowania wycieczki do lasu z dzieciakami, powinniśmy pomyśleć o obronie przed kleszczami.

Śmieci i zanieczyszczenia

W polskich lasach pojawia się też inna plaga. Chodzi o śmieci, które walają się na każdym metrze kwadratowym. Porozwalane butelki i opakowania po czipsach to tylko wierzchołek góry lodowej (albo śmieciowej). Oprócz tego ludzie wyrzucają do lasu opony i meble. Taki widok potrafi bardzo uprzykrzyć nam cieszenie się przyrodą. Co robić w takiej sytuacji? Dobrym nawykiem jest od mieć ze sobą reklamówkę, do której będziemy wkładać znalezione śmieci. Czasem jednak może być ich za dużo, abyśmy byli w stanie zrobić porządek. Dobrym pomysłem może być więc wzięcie udziału w jakiejś bardziej zorganizowanej akcji. Wiele grup zajmuje się organizowaniem takiego sprzątanie i można do nich dołączyć, aby zrobić coś dobrego dla środowiska.

Powiązane teksty
Atrakcje turystyczneFauna i floraPodróże krajowe

Dlaczego warto jeździć na wycieczki po Polsce?

Dlaczego warto jeździć na wycieczki po naszym pięknym kraju? Dlaczego warto jeździć na…
Czytaj dalej
CiekawostkiPodróże krajowePolskie miastaPrzyroda

Wąwóz Królowej Jadwigi. Niezwykłe miejsce w okolicach Sandomierza

Wąwóz Królowej Jadwigi Wąwóz Królowej Jadwigi to miejsce, którego nie możemy pominąć…
Czytaj dalej
Podróże krajowePodróże zagranicznzePorady turystyczne

Mapy i przewodniki turystyczne. Jak je wybrać?

Mapy i przewodniki turystyczne Mapy i przewodniki turystyczny kojarzą się z przeżytkami ze…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz