Zimowy wypoczynek może być równie atrakcyjny, co letni. W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba osób spędzających swoje zimowe wakacje poza miejscem zamieszkania. Co warto zobaczyć zimową porą?

Szczyrk

Jest to niezwykle urokliwie położone górskie miasteczko, uznawane za jedno z najpiękniejszych w naszym kraju. Znajdziemy tu wiele atrakcji również i latem, lecz zimą skorzystać możemy z blisko 50 kilometrów tras narciarskich oddanych już do użytku – a w planach jest kolejna rozbudowa. Zimą zdobyć można również pobliskie szczyty, takie jak np. Skrzyczne – gwarantujemy, że dotarcie na sam wierzch sprawi jeszcze więcej satysfakcji, niż latem.

Góry Izerskie

Nie każdy o tym wie, ale ze względu na specyficzny mikroklimat tych gór są one uważane za polski biegun mrozu w sezonie zimowym. Śnieg utrzymuje się tu bardzo długo, nawet wtedy, gdy ten leżący na szczytach wyższych gór już dawno stopniał. Warto więc odwiedzić ten region naszego kraju zimą, gdyż widoki rozciągające się z gór Izerskich są wtedy jedyne w swoim rodzaju, a ich klimat – iście magiczny.

Bieszczady

Bieszczady są kolejnym pasmem górskim, który zyskuje uroku szczególnie zimą. Polecamy wybrać się wówczas w podróż przez połoniny – jedyne tego typu formacje w skali kraju. Choć infrastrukturalnie Bieszczady muszą jeszcze nadrobić straty do niektórych innych omawianych tu propozycji, nie zmienia to faktu, że są to góry naprawdę piękne zimą. Gorąco zachęcamy również do odwiedzenia niewielkich wsi w nich położonych.

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to niewielkie miasteczko na Dolnym Śląsku które w ostatnich latach wielką popularność zdobyło dzięki pięknie położonym trasom narciarskim. Nie są one jednak jedyną atrakcją, którą warto zobaczyć tu zimową porą. Chętnych na piesze wędrówki zachęcamy do dotarcia do Kruczych Skał – kolejnej wielkiej atrakcji okolic Szklarskiej Poręby. W mieście znajdziemy też niezwykle ciekawe muzeum mineralogiczne. Przekraczając niedaleko położoną południową granicę naszego kraju znajdziemy się w pobliżu jednej z największych skoczni narciarskich na świecie – obiektu w Harrachovie.