Zakopane to miejscowość całkowicie turystyczna, która urocza jest zarówno latem, jak i zimą. W trakcie sezonu letniego nie można poszaleć na nartach, ale istnieją całkiem inne rozrywki, które umilą pobyt w tym miejscu. Krupówki to absolutny numer jeden wśród wszystkich dostępnych atrakcji. Chodzi o długą ulicę na której można znaleźć restauracje serwujące lokalne jedzenie, kawiarnie z pysznymi wypiekami oraz galerie sztuki. Tutaj podróżni nabywają pamiątki oraz prezenty, które w dalszej kolejności zajmą główne miejsce w ich domach. Kiedy wziąć pod uwagę dolną część Krupówek, występują tam przede wszystkim stragany na których można zakupić produkty rzemieślnicze. Oferuje się tam drewniane szkatułki , warzechy i inne produkty. W trakcie wizyty w Zakopanem po Krupówkach można spacerować nawet kilka razy dziennie, gdyż są one bardzo interesujące.

Jak spędzać tutaj czas?

Nie sposób nie wspomnieć o góralskim ślizgu. Mieści się on w niewielkiej odległości od Gubałówki. Chodzi o olbrzymią zjeżdżalnię, która posiada aż 8 torów. To doskonała zabawa, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Przyjaciele bądź znajomi spędzający tutaj swój wolny czas mogą oczywiście urządzić zawody. Kto ostatni ten stawia po kubku gorącej czekolady..

Gubałówka to następna atrakcja. Na sam szczyt można dostać się przy pomocy wyciągu krzesełkowego bądź kolejki liniowej. Jazda nie jest długa, gdyż kończy się po niecałych 10 minutach. Warto się tam dostać, gdyż przed oczami rozpościerają się piękne widoki całej miejscowości oraz panorama Tatr.

W Zakopanem powstały również atrakcje przeznaczone przede wszystkim dla dzieci. Jedną z nich jest Myszarnia. Zgromadzono tutaj całkiem spore ilości tych gryzoni, które latają w UFO  jeżdżą pociągiem i poddają się innym atrakcjom. Myszki żyją w różnych sceneriach, co dostarczy niezwykłej zabawy oraz wrażeń dla całej rodziny. Różnią się od siebie wyglądem, kolorem oraz wielkością, ale jedno pozostaje pewne – pociechom oczy błyszczą w radości w trakcie patrzenia na nie.

Końcówka listy

Na liście atrakcji znajduje się także Kasprowy Wierch. Nie jest on zbyt wysoki, a dokładnie ma 1987 m n. p.m. W trakcie sezonu zimowego można udać się na niego przy pomocy wyciągów krzesełkowych. Osoby jeżdżące na nartach zjeżdżają w dół po stokach, jednakże nie należą one do najłatwiejszych, stąd trzeba posiadać specjalne umiejętności.

Zakopane posiada jeszcze wiele innych atrakcji, jednakże my na zakończenie wspomnimy już tylko o zjeździe ze skoczni narciarskiej zwanej Wielka Krokiew. Jeszcze kilka la temu było to niemożliwe, jednakże aktualnie każdy ma możliwość zjechać z największej zjeżdżalni jaka powstała na całym świecie. W trakcie zjazdu osiąga się niemalże taką samą prędkość jak zawodowi skoczkowie. W zjeździe udział bierze odpowiednie tubing, który wygląda nieco jak ponton.

Te oraz inne atrakcje umilą pobyt w Zakopanem, które samo w sobie jest bardzo malowniczą miejscowością.