Podróże krajowe

Duchna Droga – mroczna strona Kampinosu

Jedną z największych tajemnic Kampinosu jest tak zwana Duchna Droga – oficjalnie niedostępna trasa, na której ponoć dochodzi do masy niewytłumaczalnych zjawisk.

Tajemnice Duchnej Drogi

Wszystko zaczęło się po zakończeniu drugiej wojny światowej. Tuż przed swoją ucieczką niemieccy żołnierze mieli w okolicach drogi dokonać brutalnego mordu na polskich. To właśnie duchy naszych żołnierzy mają odpowiadać za szereg niewytłumaczalnych zajść, jakie opisują przechadzający się tą trasą turyści.

Czego doświadczyć można na Duchnej Drodze?

W kilku miejscach rosną drzewa o zaskakująco powyginanych pniach. W innych z kolei wyczuć można tajemniczy, lecz przyjemny zapach. Zjawisko to pojawia się samo z siebie i zazwyczaj, trwając mniej niż minutę powtarza co kilka chwil.

Na Duchnej Drodze zdarzają się jednak incydenty o wiele poważniejsze.

Wielu świadków twierdzi, że elektronika w niektórych częściach drogi po prostu wariuje. Niejednokrotnie dochodziło też do zniszczenia sprzętu elektronicznego, w szczególności telefonów i aparatów fotograficznych. Na zdjęciach wykonywanych w okolicach drogi widoczne są często tak zwane orby – niewielkie, świetliste kule poruszające się w powietrzu. Zdaniem badaczy zjawisk paranormalnych kule te to nic innego, jak błąkające się po świecie dusze osób zmarłych, które z jakiegoś powodu postanowiły zostać na ziemi.

Do największej kulminacji zjawisk nadprzyrodzonych dochodzić ma wieczorami. Wówczas spacerowicze często dostrzegają kryjące się za drzewami sylwetki postaci. Usłyszeć też można odgłosy broni palnej, a osoby, które Duchną Drogą wybrały się na przejażdżkę samochodową lub motorową często donoszą, że ich pojazdy same się zatrzymują bez wyraźnej przyczyny.

Powiązane teksty
Atrakcje turystycznePodróże krajowe

Poczuj oddech puszczy

A gdyby tak rzucić wszystko i ruszyć… do puszczy? Po ponad roku izolacji, noszenia maseczek i…
Czytaj dalej
LifestylePodróże krajowePorady turystyczne

Wycieczka w góry: jak się do niej przygotować?

Wycieczka w góry: jak się do niej przygotować? Wycieczka w góry to taki sposób spędzania…
Czytaj dalej
Fauna i floraPodróże krajowePrzyroda

Beskid Niski – niedoceniane polskie góry

Beskid Niski – niedoceniane polskie góry Beskid Niski to niedoceniane pasmo górskie, którego…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz