Podróże zagranicznze

Legenda o nocnym myśliwym

Góry Sowie to miejsce owiane wieloma tajemnicami i legendami. Jedną z nich jest legenda o nocnym myśliwym – jedna ze słynniejszych legend tych rejonów.

Nocny myśliwy

Bardzo dawno temu Góry Sowie zamieszkiwać miała zła istota, lubująca się w płataniu ludziom figli i straszeniu ich, nierzadko na śmierć. Przeganiała ona ludzi z lasów do tego stopnia, że ci bali się podchodzić nawet do oddalonych od dużych zagajników drzew. Istota przerażała zarówno dorosłych, jak i dzieci, a ci, którzy ją zobaczyli, zazwyczaj źle kończyli.

Jeden z walimskich cwaniaczków podczas kłótni w karczmie postanowił jednak udowodnić swoją odwagę. Założył się z innym gośćmi, że jeszcze tej samej nocy wyjdzie w góry, odnajdzie Nocnego Myśliwego i pokona go.

Ponieważ wypił już wtedy o wiele za dużo, jak powiedział tak zrobił. Kiedy tylko mężczyzna wszedł w ciemny las, porastający zbocza Gór Sowich, poczuł, że jest obserwowany. Nim zdążył zareagować, pojawiła się przed nim upiorna postać, a wraz z nią – stado różnokolorowych, wściekłych psów. Postać wydawała się balansować na granicy snu i jawy, lecz mężczyzna wiedział w głębi ducha, że jest prawdziwa.

Nocny Myśliwy bez litości obszedł się z człowiekiem, który zignorował jego zakaz i wszedł do lasu. Zrobił to, z czego słynął w najbliższej okolicy – postanowił przestraszyć niechcianego gościa. Spod ziemi wypuścił on olbrzymiego węża, który rzucił się na człowieka i atakował go, dopóki ten nie stracił przytomności.

Kiedy cwaniaczek wrócił rano do miasteczka, zmienił się tak bardzo, że znajomi nie byli w stanie go rozpoznać. Przede wszystkim, stracił on jednak umiejętność mowy – od tego czasu, gdy ktoś zapytał go o to, co mu się stało, potrafił jedynie wskazać przerażonym gestem na góry. Człowiek ten nie odezwał się już do końca życia.

Powiązane teksty
Podróże zagranicznze

Turysta na szlaku znanych kasyn

Współcześni turyści maja najróżniejsze oryginalne i niepowtarzalne pomysły na spędzanie…
Czytaj dalej
Podróże krajowePodróże zagranicznzePorady turystyczne

Mapy i przewodniki turystyczne. Jak je wybrać?

Mapy i przewodniki turystyczne Mapy i przewodniki turystyczny kojarzą się z przeżytkami ze…
Czytaj dalej
Atrakcje turystyczneLifestylePodróże krajowePodróże zagranicznze

Nowe ciekawe połączenia kolejowe od Polregio

Polregio: Nowe ciekawe połączenia kolejowe Polregio ma do zaoferowania nowe ciekawe połączenia.
Czytaj dalej

Dodaj komentarz