Nasz kraj jest podzielony na regiony, a każdy z nich ma swoją własną ofertę jak chodzi o turystykę. W jednym znajdziemy góry, w innym jeziora, a w jeszcze innym piękne lasy. Czasami możemy się zastanawiać nad tym, w którym z nich najlepiej spędzić wakacje albo ferie zimowe. Oczywiście nie da się tak tego po prostu rozstrzygnąć i sprawa wymaga przyjęcia pewnych założeń. Czego akurat potrzebujemy? Czy czujemy się obciążeni życiem codziennym i potrzebujemy relaksu? Jeśli tak, to wiadomo, że najlepszym miejscem dla nas będzie wypoczynkowy kurort albo sanatorium. Poszukiwacze mocniejszych wrażeń pewnie wybiorą się na górską wędrówkę, albo pojadą tam, gdzie są największe parki rozrywki. Skoro już o parkach rozrywki mowa, to chyba nie pozostaje nam nic innego jak wybrać kierunek Śląsk i odwiedzić Energylandię.

W którym województwie są najlepsze jeziora?

Gdzie pojechać, jeśli chcemy spędzić czas nad jeziorem? Oczywiście tutaj przoduje województwo warmińsko-mazurskie, w którym znajdziemy całą masę jezior. Gdybyśmy co roku chcieli jechać nad inne, to byśmy mieli plan na co najmniej dwadzieścia lat. Ale to oczywiście nie znaczy, że w innych regionach takich atrakcji nie ma. Warto chociażby spojrzeć na Jezioro Białe albo Jezioro Solińskie. Nie wspominając już o Morskim Oku, z którego słynie Zakopane.

Gdzie w góry?

Polska nie jest pokryta górami w całości, ale trochę tych górskich terenów jest. Które z nich są najlepsze? To już zależy od naszych potrzeb. Mimo że takie pasma jak Beskidy są bardzo ładne, to jednak w naszym kraju królują Tatry i Bieszczady. Dla osób o słabszej kondycji na pewno bardziej będą przemawiać Bieszczady, więc zachęcamy do odwiedzenia województwa podkarpackiego. Warto jednak przed wycieczką zapoznać się z warunkami pogodowymi oraz stanem dróg (informacje z Podkarpacia można śledzić pod tym linkiem). Jeśli jednak mamy wysokie wymagania, to województwo małopolskie ma dla nas najwięcej do zaoferowania, bo to własnie z niego dostaniemy się w piękne Tatry.