Letnia wycieczka – o czym pamiętać?

Letnia wycieczka to okazja do wspaniałych wspomnień, które zostaną z nami na długie lata. Jednak musimy pamiętać, aby nie zachłysnąć się ładną pogodą i nie zapomnieć o środkach ostrożności. W lecie czeka na nas kilka zagrożeń, o których nie możemy nie pamiętać. Oczywiście, jeśli będziemy stosować się do odpowiednich zaleceń, to wszystko powinno pójść bez problemu.

Letnia wycieczka a nawodnienie organizmu

Przy wysokich letnich temperaturach potrzebujemy dużo więcej nawodnienia. Przy potliwości, jakiej nie jesteśmy w stanie w lecie uniknąć, musimy pić naprawdę dużo. Jeśli planujemy spędzać czas naprawdę aktywnie, to możemy potrzebować aż trzech litrów wody. Na odwodnieniu cierpi między innymi nasza skóra, która w lecie może się łatwiej przesuszać i stawać wrażliwa.

Zabezpieczenie przed promieniami UV

Większość z nas doznała kiedyś poparzenia słonecznego. Kiedy promienie UV oddziałują na naszą skórę zbyt intensywnie, możemy doświadczyć naprawdę nieprzyjemnych skutków. Skóra staje się sucha i szorstka a tym samym bardziej wrażliwa na uszkodzenia. Niegłupim pomysłem byłoby stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Przed wyjściem na słońce warto zaopatrzyć się w specjalny krem z filtrem. Są różne rodzaje takich filtrów w zależności od rodzaju naszej skóry. Im nasza skóra jest wrażliwsza na promienie UV, tym mocniejszego filtru będziemy potrzebować. Warto o tym pamiętać, aby nasza letnia wycieczka nie skończyła się bólem.
Ważne jest również chronienie naszej głowy. Nośmy więc czapkę lub chustkę.

Uwaga na kleszcze!

Jeśli zamierzamy spędzać dużo czasu na kocu, albo spacerować po lesie, to uważajmy na te małe diabły. Bardzo trudno jest je dostrzec i często może zdarzyć się, że przyniesiemy ich kilka z wycieczki. Choć są bardzo niepozorne, to mogą nam naprawdę uprzykrzyć letnie spędzanie czasu.

Aby uniknąć takich sytuacji, przed wyjściem z domu nałóżmy na siebie odpowiedni preparat, odstraszający owady. Unikniemy dzięki temu nie tylko kleszczy ale także komarów. Jeśli jednak zauważymy kleszcza na swoim ciele, to powinniśmy bardzo ostrożnie go usunąć, aby w naszym organizmie nie zostały żadne jego fragmenty.