Podróże krajowePorady turystyczne

Mały czy duży hotel na urlop?

Wybór hotelu na wakacje nie jest wcale prostą sprawą. Jeśli wyjeżdżamy na nie po raz pierwszy warto jest przede wszystkim skupić się na jednej, podstawowej kwestii – czy preferujemy hotel duży, czy mały?

Zalety i wady dużego hotelu

Duży hotel, szczególnie taki mogący się poszczycić dużą liczbą gwiazdek to gwarancja wypoczynku w naprawdę komfortowych warunkach. Przez okres naszego pobytu na terenie hotelu z pewnością będziemy rozpieszczani tak przez warunki mieszkaniowe, jak i dodatkowe atrakcje. Uświadczymy tu bowiem szeregu opcji, których w mniejszych hotelach byśmy nie mieli – SPA, Jacuzzi, kort tenisowy itp. Również nasze dzieci skorzystać będą mogły z bardzo szerokiego wyboru atrakcji i animacji. Wybierając duży hotel możemy też liczyć na solidny wybór dań i napojów – obiekty takie są bowiem przygotowane na przyjęcie dużej liczby gości o bardzo odmiennych gustach.

Niestety jednak, w takich hotelach dużo trudniej jest o ciszę i spokój, szczególnie jeśli przyjmują one dzieci. Przyznać jednak należy, że nawet i wielu dorosłych nie potrafi się zachować i przy odrobinie pecha nasz urlop może zamienić się w koszmar i konieczność ciągłego użerania się z innymi gośćmi hotelowymi. Jeżeli jednak zależy nam na tym, by nasze wakacje były wypełnione atrakcjami, to powinniśmy zdecydować się na spory hotel.

Zalety i wady małego hotelu.

Decydując się na wypoczynek w niewielkim obiekcie możemy liczyć na wiele więcej ciszy, prywatności i spokoju, niż w dużym hotelu. Atmosfera takich hoteli jest także znacznie bardziej kameralna i pozwalająca nam skupić się na tym, co robimy. Dzięki temu, że małe hotele nie obsługują naraz tak dużej ilości turystów, jak hotelowe molochy, mamy pewność, że w przypadku jakichkolwiek niedogodności nasze uwagi zostaną wzięte pod uwagę bardzo szybko. Obsługa podchodzi również do każdego klienta w sposób o wiele bardziej indywidualny, niż obsługa w dużych obiektach.

Wadą jest bez wątpienia brak dostępu do wielu ekskluzywnych rozrywek, takich jak wcześniej wymienione spa czy jacuzzi. Wybór jedzenia również będzie o wiele skromniejszy. Trudno oczekiwać przecież, by niewielki hotelik stać było na proponowane przez duże obiekty kulinarne rarytasy. Jeśli jednak szukamy miejsca, gdzie możemy wypocząć w ciszy i spokoju, to mały hotel jest o wiele lepszym wyborem.

Powiązane teksty
LifestylePodróże krajowePorady turystyczneUncategorized

Zwiedzanie Polski w celach kulinarnych – pyszny pomysł

Istnieje wiele powodów podróżowania. Jedni robią to, aby zarobić, inni aby pozwiedzać. Są…
Czytaj dalej
CiekawostkiPodróże krajowePorady turystyczne

Jaki środek transportu najlepszy do wycieczek krajowych?

Podczas planowania każdej wycieczki pojawia się ten sam problem. Zastanawiamy się, jakim…
Czytaj dalej
Podróże krajowePolskie miastaPorady turystyczne

W którym regionie Polski najlepiej spędzić Sylwestra?

Który region naszego kraju najbardziej nadaje się na Sylwestra Gdzie najlepiej spędzić…
Czytaj dalej

Dodaj komentarz