Wybór hotelu na wakacje nie jest wcale prostą sprawą. Jeśli wyjeżdżamy na nie po raz pierwszy warto jest przede wszystkim skupić się na jednej, podstawowej kwestii – czy preferujemy hotel duży, czy mały?

Zalety i wady dużego hotelu

Duży hotel, szczególnie taki mogący się poszczycić dużą liczbą gwiazdek to gwarancja wypoczynku w naprawdę komfortowych warunkach. Przez okres naszego pobytu na terenie hotelu z pewnością będziemy rozpieszczani tak przez warunki mieszkaniowe, jak i dodatkowe atrakcje. Uświadczymy tu bowiem szeregu opcji, których w mniejszych hotelach byśmy nie mieli – SPA, Jacuzzi, kort tenisowy itp. Również nasze dzieci skorzystać będą mogły z bardzo szerokiego wyboru atrakcji i animacji. Wybierając duży hotel możemy też liczyć na solidny wybór dań i napojów – obiekty takie są bowiem przygotowane na przyjęcie dużej liczby gości o bardzo odmiennych gustach.

Niestety jednak, w takich hotelach dużo trudniej jest o ciszę i spokój, szczególnie jeśli przyjmują one dzieci. Przyznać jednak należy, że nawet i wielu dorosłych nie potrafi się zachować i przy odrobinie pecha nasz urlop może zamienić się w koszmar i konieczność ciągłego użerania się z innymi gośćmi hotelowymi. Jeżeli jednak zależy nam na tym, by nasze wakacje były wypełnione atrakcjami, to powinniśmy zdecydować się na spory hotel.

Zalety i wady małego hotelu.

Decydując się na wypoczynek w niewielkim obiekcie możemy liczyć na wiele więcej ciszy, prywatności i spokoju, niż w dużym hotelu. Atmosfera takich hoteli jest także znacznie bardziej kameralna i pozwalająca nam skupić się na tym, co robimy. Dzięki temu, że małe hotele nie obsługują naraz tak dużej ilości turystów, jak hotelowe molochy, mamy pewność, że w przypadku jakichkolwiek niedogodności nasze uwagi zostaną wzięte pod uwagę bardzo szybko. Obsługa podchodzi również do każdego klienta w sposób o wiele bardziej indywidualny, niż obsługa w dużych obiektach.

Wadą jest bez wątpienia brak dostępu do wielu ekskluzywnych rozrywek, takich jak wcześniej wymienione spa czy jacuzzi. Wybór jedzenia również będzie o wiele skromniejszy. Trudno oczekiwać przecież, by niewielki hotelik stać było na proponowane przez duże obiekty kulinarne rarytasy. Jeśli jednak szukamy miejsca, gdzie możemy wypocząć w ciszy i spokoju, to mały hotel jest o wiele lepszym wyborem.