Polregio: Nowe ciekawe połączenia kolejowe

Polregio ma do zaoferowania nowe ciekawe połączenia. Dzięki nim będziemy mogli sprawnie pozwiedzać południowo-wschodnią część Polski a także mały fragment Słowacji.

Niedawno pojawiły się nowe wakacyjne połączenia od Polregio. Obejmą one województwa Świętokrzyskie, Podkarpackie, Lubelske a także… Słowacji. Owszem, tymi specjalnymi połączeniami będzie można dostać się nie tylko do takich miast jak Zamość, Sandomierz czy Rzeszów, ale także zwiedzić kawałek Słowacji. Ciekawe jest to, że kupując bilet na pociąg, dostajemy darmowy wstęp do kilku muzeów.

Celem tej akcji jest nie tylko wsparcie turystyki ale także promowanie kultury. Dzięki darmowym biletem do muzeów Polregio zachęca Polaków, aby korzystały z dóbr kultury. Między innymi będzie można wejść do muzeum Andy’ego Warhola.

Pociąg do kultury

Dzięki akcji pociąg do kultury pasażerowie będą mogli korzystać z darmowych biletów do kilku różnych muzeów. Są to między innymi Muzeum Historyczne w Sanoku, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu i Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.

– Bezpłatne wejściówki rozdawane są w ramach akcji „Pociąg do kultury”, której celem jest zachęcenie mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia do letniego podróżowania koleją i odwiedzania regionalnych muzeów. Bezpłatny bilet do muzeum obowiązuje przez trzy dni od daty przejazdu pociągiem „Wojak Szwejk” – wyjaśnia marszałek Władysław Ortyl

Co zobaczymy na Słowacji?

Jeśli zdecydujemy się wsiąść do pociągu Polregio, aby zawiózł nas na Słowację, to czeka nas tam kilka atrakcji. Zwiedzimy Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy’ego Warhola oraz Muzeum Wojskowe w Svidniku. Wejście do tych muzeów jest oczywiście w cenie biletu. Oprócz budynków muzealnych zobaczymy też ruiny klasztoru Bazylianów w Krasnym Brodzie oraz cmentarz wojenny w miejscowości Hunkovce.

Polregio z wizytą w Zamościu

O godzinie 07:43 rusza pociąg z Rzeszowa do Zamościa, który na miejscu będzie o 12:20. Zatrzymuje się on między innymi w Horyńcu Zdroju, gdzie możemy znaleźć uwielbiane przez mieszkańców okolic źródełko. Dla osób spragnionych ładnych widoków jest dobra wiadomość. Pociąg przejeżdża przez Roztocze, które jest jednym z piękniejszych miejsc naszego kraju.
Wjazd na Słowację a pandemia COVID-19

Czy można jechać na Słowacje w celach turystycznych? Można, ale trzeba mieć przy sobie odpowiedni dokument lub spełniać inne kryteria. Oczywiście osoby, które się zaszczepili (wystarczy pierwsza dawka), nie muszą się niczym martwić. Pozostali jednak muszą się upewnić, czy na pewno ich wjazd na Słowacje jest zgodny z panującymi przepisami. Jeśli nie jesteśmy zaszczepieni, a chcemy się tam dostać, to musimy mieć albo zaświadczenie o tym, że wykonaliśmy test z negatywnym wynikiem, albo zaświadczenie o tym, że przeszliśmy COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni. Taki dokument może wydać nam dowolna publiczna placówka medyczna od ręki. Kwarantannie nie podlega także młodzież do lat 18.