Podróżowanie w grupie. Jakie są jego zalety?

Podróżowanie w grupie jest dużo raźniejsze niż podróżowanie samemu, ale to nie jego jedyne zalety. Jeśli wybieramy się jakiegoś turystycznego miejsca, to od razu widzimy duże grupy. Co takiego sprawia, że ludzie niechętnie podróżują w pojedynkę, tylko wybierają towarzystwo innych ludzi? Na to składają się takie czynniki jak potrzeba integracji, tworzenia wspólnych wspomnieć czy wspierania się w trudnych chwilach. Nie da się ukryć, że w grę wchodzą także kwestie finansowe. Wspólne zorganizowanie wyprawy zwykle jest tańsze niż załatwianie wszystkiego samemu.

Tworzenie wspólnych wspomnień

Każda okazja do integracji jest dobra. Robienie czegoś wspólnie pomaga nam zaciskać więzi a także tworzyć wspólne wspomnienia. Do tego dochodzi robienie zdjęć, które się wspomina przez lata. Nawet jeżeli nasza grupa nie składa się z samych zżytych ze sobą osób, to i tak pewna więź się nawiązuje. Nieraz bywa tak, że spotkamy po latach jakąś osobę, która była z nami na wspólnym wypadzie i powspominamy, jak to było.

Najlepszą są takie wycieczki, gdzie przydarza się jakaś niespodziewana przygoda. Wtedy najbardziej zapadają nam w pamięć. Może to być jakieś spotkanie z nowo poznaną osobą, która coś ciekawego nam powiedziała, albo czegoś nas nauczyła. Czasami też spotkanie jakieś niecodziennego zwierzaka może sprawić, że wycieczka już na stałe wryje się do naszej pamięci. Trudniej jednak cieszyć się takim wspomnieniem, jeśli z nikim go nie dzielimy, prawda?

Wsparcie w nieprzyjemnych sytuacjach

Nie ma co krakać, ale czasem się zdarza, że na wycieczkach dochodzi do nieprzyjemnych incydentów. Ktoś sobie skręci kostkę w górach, ktoś skaleczy sobie stopę na plaży albo ktoś dostanie zatrucia pokarmowego. Nawet jeśli na co dzień jesteśmy twardzielami, to w sytuacjach kryzysowych zaczynamy doceniać wsparcie innych osób. Zawsze przyda nam się ktoś, kto nas opatrzy, wezwie karetkę albo po prostu chwilę z nami pobędzie. Kiedy mamy poczucie, że ktoś chce się nami zaopiekować, to jest nam dużo łatwiej znieść przeciwności.