Zimowe wycieczki po Polsce

Dużo już pisaliśmy na temat wycieczek w lecie i na wiosnę. Gdy jest ciepło i świeci słoneczko, to nie ma jak wyprawa do lasu. Gdy jest wręcz gorąco, to aż się prosi, by odwiedzić może albo jezioro. Ale przecież nie przez całą porę roku jest tak pięknie i w końcu trzeba założyć kurtkę i zimowe buty. Nie oznacza to wcale, że trzeba wtedy rezygnować z wycieczek i w ogóle jakiejkolwiek rekreacji. Dalej jest wiele miejsc, do których bardzo przyjemnie jest się wybrać, gdy mróz za oknem. O jakie dokładnie miejsca chodzi?

Las nie tylko na lato

Wspomnieliśmy o wycieczce do lasu jako sposób na spędzanie letniego dnia. Ale lasy mają swój urok nie tylko w lecie czy na wiosnę. Czasami to właśnie dopiero zima pozwala nam okryć uroki tej pięknej przyrody. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy się tam wybrać w zimną porę roku, to musimy się odpowiednio przygotować. Musimy pamiętać o ciepłych skarpetkach, a do tego najlepiej wziąć jakieś na zmianę. W lesie może być wilgotno, a przemoczenie się na mrozie jest bardzo kiepską sprawą. Oprócz stóp trzeba też zabezpieczyć dłonie, a więc kolejnym koniecznym elementem naszego ekwipunku są rękawiczki. O szaliku i czapce nie trzeba chyba wspominać, prawda?

Piękne polskie góry

Skoro już mowa o lesie, to nie zapominajmy o górach. Tam trzeba się jeszcze bardziej skrupulatnie przygotować niż do zwykłego lasu. W górach potrafi być jeszcze zimniej, a warunki są jeszcze trudniejsze. Jeśli mówimy o mniejszych górach takich jak Beskidy, to wystarczy pamiętać o ciepłych butach, skarpetkach, rękawiczkach, kurtce i czapce. Oczywiście koniecznością jest też wzięcie paru ubrań na zmianę. Jeśli jednak mamy większe wymagania i chcemy zwiedzać Tatry, to już musimy ubrać się porządnie. Nieocenione będą tutaj spodnie termiczne i podobnego rodzaju bluza. Musimy mieć pewność, że będzie nam ciepło w każdym zakamarku naszego ciała. Przemarznięcie zimą w Tatrach to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przydarzyć podczas wycieczek po Polsce. Czasem odmrożenie sobie palca może skończyć się amputacją. Oczywiście to jest skrajny przypadek, ale lepiej dmuchać na zimne (dwuznaczność celowa) i zabezpieczyć się na takie okazje.