Który region naszego kraju najbardziej nadaje się na Sylwestra

Gdzie najlepiej spędzić Sylwestra? Oczywiście wiele osób odpowie, że w swojej własnej miejscowości, ale są też tacy, którzy bardzo chętnie wyjeżdżają. Wybierają oni takie miejsca, w których można poczuć najlepszą zimową magię, a także najlepiej się zrelaksować. W Polsce takich miejsc nie brakuje, bo nasz kraj jest bardzo różnorodny pod względem krajobrazu i atmosfery. Trudno więc zdecydować się na konkretne miejsce docelowe naszej wycieczki. Warto jednak chwilę się nad tym zastanowić, aby ten wyjątkowy dzień w roku był dla nas naprawdę owocny.

Góry. Tylko które?

Sylwester w górach ma swój niezapomniany klimat i trudno porównać go z czymkolwiek. Pojawia się tylko pytanie: które góry wybrać? Czy to w ogóle ma znaczenie, jakie wybierzemy, czy po prostu liczy się sam rodzaj terenu? Gdyby to było takie proste, to planowanie wycieczek krajowych byłoby dużo łatwiejsze. Ale to wcale nie jest minus, bo różnorodność polskich gór jest tylko dowodem na to, w jak pięknym kraju żyjemy. Sylwester w Zakopanem znamy wszyscy bardzo dobrze, bo wyświetla go co rok telewizja. Ale nie tylko tatry mają do zaoferowania swoją magię. Bieszczady, które kojarzymy z zielenią, wyglądają równie piękne w zimie. Jeśli zdecydujemy się na spędzenie Sylwestra w jednej z bieszczadzkich miejscowości, to możemy liczyć na dużą ilość śniegu oraz przepiękne widoki. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby zbyt dużo czasu nie spędzać na zewnątrz, jeśli nie mamy odpowiednio ciepłych ubrań. Temperatura potrafi być bardzo niska i niebezpieczna dla naszego organizmu.

Co z Mazurami?

Jednym z ulubionych miejsc na podróże Polaków są Mazury. Nadają się one jednak najbardziej na letnie wypady, gdy w krótkich spodenkach i koszulce możemy się relaksować na żaglówce. W zimie już nie mają niestety takiego uroku i wiele osób czuje tam przygnębienie. Może to dlatego, że mazurskie jeziora kojarzą nam się z ciepłem i aktywną formę spędzenia czasu? W zimie wyglądają one bardzo ponuru, bo nic się na nich nie dzieje. byłoby naprawdę szkoda, gdyby negatywne skojarzenia miały nam zepsuć Sylwestra. Dlatego lepiej jest nie wybierać tego regionu jako miejsce docelowe sylwestrowej wycieczki.