Odpowiedni ubiór to podstawa każdej wycieczki. Bez względu na to, czy jedziemy w góry, na plażę czy do lasu, przed wyjazdem zastanawiamy się, co na siebie założyć. Pamiętajmy jednak, że zarzucenie ubrań na siebie to nie wszystko. Zawsze może się tak zdarzyć, że warunki pogodowe będą sprzeczne z naszymi oczekiwaniami. Jeśli nie zabezpieczymy się na taką okazję, to może nas czekać srogie rozczarowanie. Najlepiej więc zabrać kilka ciuchów na zmianę i założyć je, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Co na wypadek ulewy?

Jedną z najbardziej niefortunnych rzeczy, jakie się mogą przydarzyć podczas wycieczki jest nagła ulewa. Oczywiście, gdy jesteśmy samochodem, to możemy się w nim skryć i wtedy już te agresywne krople nie zrobią nam krzywdy. Problemem jednak staje się ten odcinek drogi, jaki musimy przebyć, aby do samochodu się dostać. Jeśli deszcz jest zbyt silny, to jest duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy się do tego samochodu cali przemoczeni. Nie powinniśmy my wtedy czekać, aż dotrzemy do domu, bo siedzenie w mokrych ubraniach może mieć dla nas poważne konsekwencje. Dobrze więc byłoby założyć suche skarpetki oraz zmienić okrycie wierzchnie.

Zmiana pogody

Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, czy pogoda się nie zmieni. Być może wybraliśmy się na wakacyjną przejażdżkę i spodziewamy się słońca przez cały dzień. Ale czy faktycznie możemy mieć jakąkolwiek gwarancję? Przecież nikt nam nie może obiecać, że będzie słonecznie aż do zmroku. W każdej chwili może się na przykład rozpadać. Wtedy powinniśmy mieć ze sobą jakąś przynajmniej lekką kurtkę. Jeśli zamierzamy spędzić poza domem dużą ilość czasu, to musimy mieć na uwadze to, że w zawsze może się zrobić zimno. Szczególnie, gdy już słońce zaczyna zachodzić. Jeśli jesteśmy w samych krótkich spodenkach i koszulce, to może nam być chłodno, nawet w lecie. Nie zapomnijmy więc zabrać do plecaka swetra albo bluzy.

Czy podczas podróży liczy się styl?

Wiemy że w podróży najważniejsze są praktyczne ubrania, ale czy powinniśmy zapominać o stylu? Nie ma się co wstydzić tego, że lubimy wyglądać dobrze. Dlatego nawet wybierają buty do chodzenia po górach zwracamy uwagę na ich właściwości wizualne, a gdy zabieramy sweter na wypadek chłodu, również chcemy, aby do nas pasował. O tym, jak dobrać odpowiednie dla siebie ubrania, przeczytasz tutaj.